Balon uçuşları Soğanlı’da tekrar başladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar ilçesindeki Soğanlı bölgesinde balon uçuşlarının yeniden başladığını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, birçok medeniyetin yaşadığı, kilise ve peribacalarının bulunduğu Soğanlı bölgesinde 2019 yılında hayata geçirdikleri sıcak hava balonu turizmini, salgın nedeniyle uçuşlara ara verildiğini belirterek, kentin ​ticaret, sanayi, sağlık, gastronomi ve doğa gibi değerlerine yeniden bu aktiviteyi dahil ettiklerini açıkladı.

Kayseri turizmini çeşitlendirmeye devam ettiklerini belirten Büyükkılıç, “Kayseri’yi her yönüyle turizm şehri yapmak öncelikli hedefimizdir. Çok önemli turizm değerlerine sahip bir şehrimiz var. Kapadokya’mızın giriş kapısı olan, peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri, manastırları ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken Soğanlı Vadisi de eski günlerine artık geri dönüyor. Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ile geçtiğimiz günlerde Soğanlı bölgemizde incelemelerde bulunmuştuk. Adeta hazineyi bağrında barından bu bölgemizi turizmin en güzel aktörü ve destinasyonu haline getirmek için hemen harekete geçtik. Kapadokya’nın giriş kapısında balon turizmi yeniden başladı” ifadelerinde bulundu.

Büyükkılıç ayrıca, balon turlarının Kayseri turizmine önemli katkısının olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla