BU YILIN EN PAHALI UÇAK BİLETİ AÇIKLANDI!

Bir çevrimiçi seyahat platformundan, 2024 senesine ait seyahat verileri paylaşıldı. Yılın ilk altı ayında en pahalı dış hat tek yön uçak bileti İstabul-Paris arasında oldu. 

Turna.com, 2024’ün ilk yarısına ilişkin seyahat raporunu yayımladı. Rapor, iç hatlarda en çok kullanılan rotaların İstanbul-Antalya, İzmir-İstanbul ve Adana-İstanbul olduğunu gösterdi.

EN PAHALI BİLET 299 BİN 177 LİRA!

Paylaşılan veriler kapsamında, senenin ilk altı ayı için en pahalı uçak bileti dış hatta alınan tek yönlü uçak bileti olarak gözlemlendi. Bahsi geçen bilet ise 299 bin 177 Türk lirası değerindeki İstanbul-Paris hattı oldu. İç hatlarda yansıyan en pahalı uçak bileti ise İstanbul-Antalya rotası oldu, biletin fiyatıysa 9 bin 177 Türk lirası değerinde yansıdı.

EN UCUZA SATILAN UÇAK BİLETLERİ

Paylaşılan verilerde ucuzdan giden uçak biletleri de bulunuyor. Veriler ışığında en ucuz yurtiçi hat İstanbul-İzmir olarak yansıdı, bilet fiyatıysa 432 Türk lirası. Dış hat verilerinde ise en ucuz yurtdışı hat İstanbul-Tahran oldu, bilet fiyatıysa 642 Türk lirası.  Verilere bakıldığında gençlerin genelde İstanbul, Antalya ve İzmir’e daha çok seyahat ettiği aktarıldı. 65 yaş üzerinin tercihi ise farklı olmadı; onlarında tercihi İstanbul, İzmir ve Antalya olarak aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla