EMITT, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün kapılarını açıyor

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında  yer alan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı – EMITT, bugün TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen 27. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Balkanlar, Orta Doğu ve Orta Asya başta olmak üzere 300’den fazla satın almacı ve Almanya, Bulgaristan, Brezilya, Mısır, İran, Japonya, Kuzey Kıbrıs, Venezuela gibi birçok ülkeden katılımcı firmayı ağırlayacak.

Her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, oteller, turist merkezleri, tur operatörleri ve acentelerin katıldığı EMITT, turizm sektörünün tüm ulusal ve uluslararası paydaşlarına sürdürülebilir iş birlikleri oluşturacakları bilgi ve ilham dolu içerikleriyle dopdolu bir etkinlik programı sunmaya hazırlanıyor.

Sektörü etkileyen en büyük buluşma noktalarından EMITT İş Geliştirme Etkinlikleri bu yıl da Konferans Sahnesi Oturumları ile dikkat çeken konuları sektör liderleri, 70’i aşkın uzman isim ve 30 farklı önder kurum iş birliği ile mercek altına alacak.

Konferans Oturumları

1.GÜN – 6 ŞUBAT SALI- 2024 

13:15-13:30

Sağlık Turizminin Küresel Etkisi ve İş Birliği Diplomasisi başlıklı günün ilk oturumunda Dünya Sağlık Turizm Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, sağlık turizmini küresel bir perspektifle ele alarak, iş birliği diplomasisi hakkında görüşlerini paylaşacak.

14:00- 14:30

Seyahatin Nabzı: 2024 Turizm Raporu, Ekonomik Dinamikler ve Tahminler adlı sunumda World Travel and Tourism Council yönetimi sahnede olacak. Sektörün büyümesini ve sürdürülebilirliğini destekleyen politikalar, çevreye duyarlı ve sosyal açıdan bilinçli turizm uygulamaları küresel bir bakışla ele alınırken; doğal afetler, sağlık krizleri ve terör saldırıları gibi olayların ardından, gezginlerin ve sektörün emniyet ve güvenliğini artırmayı amaçlayan girişimlerine dair örnek ve öneriler (Şubat depremi, sel ve İsrail-Filistin savaşı bölgede son yaşananlara örnekler) paylaşılacak.

14:45- 15:15

Yeni Rotaların Çizilmesi: 2024 Seyahatleri Şekillendiren Eğilimler ve Gezgin Davranışları adlı anahtar sunumunda, ForwardKeys Pazar Araştırmaları ve İçgörü Yöneticisi Juan A. Gómez sahnede olacak. García seyahat ve turizmin ekonomik etkisi üzerine son yapılan araştırmalar ve rapor sunumu ile tüketici ilgisini tahmin etmek, seyahat sektörünün bugünün ve yarının seyahat ihtiyaçlarına uyum sağlaması, En hızlı ilgi artışının yaşandığı destinasyonları, en çok talep gören şehirler, seyahat motivasyonu yaratan yeni etkenler başlıklarını değerlendirecek ve sektöre yenilikçi bir vizyon kazandıracak.

15:30- 17:00

Başkanlar Oturumu: Fikir Önderleri 2024 Turizm Öngörülerini Açıklıyor: Bu yılın başkanlar oturumu, Turizm Danışmanı Osman Ayık moderatörlüğünde gerçekleşecek. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı (TÜRSAB) Firuz B. Bağlıkaya, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı (TTYD) Oya Narin, Türkiye’de 2023 Turizm Raporu ve turizm ekonomisi ile 2024’e dair öngörülerini ve beklentilerini paylaşacaklar. 

Stant Etkinlikleri: Fuar süresince şehir ve ülkelerin stant etkinlikleri kapsamında düzenlenen aktivitelerle ziyaretçilere muhteşem deneyimler yaşatılacak. 

*Şanlıurfa standında çiğköfte yapımı, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı standında folklor gösterisi, Bodrum Belediyesi’nin özel kokteyl ve DJ performansı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan gastronomik deneyimleri kaçırmayın.

Japonya Standı

6 Şubat Salı 

11.30 – 12.00 Yukata/Happi Deneyimi

13.30 – 14.30 Kaligrafi gösterisi

15.00 – 15.30 Origami (Kâğıt katlama)

16.30 – 17.00 Geleneksel Japon Oyunlarını Deneyimleme

Program:

Yer: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 

Tarih: 06.02.2024-09.02.2024

Kapı açılış: 11.00

*NOT: Kapı açılış saati ilk gün 11:00, diğer günler 10:00 olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla