Hava İş Sendikası ve THY yöneticileri maaş zammı konusunu yeniden görüşecek

THY çalışanlarının bağlı olduğu Hava İş Sendikası, THY yöneticileri ile  zam konusunda yeni bir toplantı yapılacağını duyurdu.

THY’de yapılan zammın yetersiz olduğu gerekçesiyle hem sendika hem de personel tarafından yapılan eleştiriler sonrası Ahmet Bolat, maaşların yüksek olduğunu duyurduğu bir paylaşım yapmıştı. Ortalama maaşları duyuran Ahmet Bolat’ın bu paylaşımı tepki çekti.

Personelin maaşlarının açık açık yayınlanmasının doğru olmadığı ifade edilince Ahmet Bolat söz konusu paylaşımını kaldırdı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın zamlarla sonrası yaptığı paylaşımı silmesinin ardından yetkili sendika Hava-İş’in Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. Tatlıbal, Bolat’ı özür dilemeye davet etti.
Bu gelişmelerden sonra THY çalışanlarının bağlı olduğu Hava İş Sendikası, THY yöneticileri ile  zam konusunda yeni bir toplantı yapılacağını duyurdu. Hava İş Sendikası yetkilileri ve THY yöneticileri bugün saat 14.00’da toplanacak.

İşte Hava İş Sendikası’nın açıklaması

Değerli Üyelerimiz;

Malumunuz, THY A.O. YK Başkanının ilk önerdiği teklif, tarafından yapılan talihsiz zam açıklaması ve maaş ifşaları sonrası, Sendikamız ve üyelerimizce gösterilen tepki üzerine kendisi tarafından geri çekilmiştir.
THY Genel Müdürü ve Sendika Genel Başkanımız başkanlığında heyetlerce yapılan bugünkü görüşmede, zam oranları sizlerin vermiş olduğu destekle yeniden görüşülmeye başlanmış ve heyetlerce zam oranlarında, TİS’e eklenecek şekilde kalıcı değişiklik yapılmasının elzem olduğu konusundaki ısrarlı taleplerimiz, işveren tarafından da kabul edilmiştir.

Sizlerden gelen her teklif müzakere masasında bizzat THY Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi’ye iletilmiş, sadece zam oranları veya primler değil birçok problemimiz masaya yatırılmıştır. Toplantıda görüştüğümüz konular kısmen bir aşamaya ulaşmış ve 11.07.2023 saat 14:00 da yeni bir toplantı tertip edilmiştir. Bu toplantı akabinde siz değerli üyelerimize, netleşen her konuda gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Saygılarımızla,
GÜÇLÜ HAVA-İŞ AİLESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla