İzmir ve Midilli arasında deniz seferleri başlıyor

İzmir ile Midilli Adası arasındaki vapur seferleri 17 Haziran Cuma günü başlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Midilli Belediye Başkanı Stratis Kytelis ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Fuarı’nda bir araya geldi. Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Despoina Balkiza’nın da katıldığı göüşmede fikir alışverişinde bulunuldu.

Tunç Soyer, İzmir-Midilli hattının biletlerinin Midilli’de de satılmasını istedi. Soyer, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Balkiza’dan da kapı vizesi talep ederek “Biz kar etmeyi düşünmüyoruz. Sadece bu hattı yaşatmak, bu şehirlerimize yapacağımız en büyük katkıdır. Aynı heyecanı sizden de görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Midilli Belediye Başkanı Kytelis​ de “Biz iki halkın iş birliğine, dostluğuna, kardeşliğine inanıyoruz. Özellikle iki belediyenin. Midilli halkının da mesajı bu yönde. Bu görüşmenin, iki şehrin kardeş şehir olması yönünde de ileride bir adım olmasını umuyoruz. Sizleri Midilli’ye bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Tek yön ücret 50 Euro

İzmir – Midilli arasındaki ilk vapur seferi 17 Haziran Cuma günü saat 09:30’da Alsancak Limanı’ndan yapılacak. 2 saat 45 dakikalık yolculuğun ardından Midilli’ye varacak vapur, 19 Haziran Pazar günü öğleden sonra Midilli’den hareket ederek İzmir’e dönecek.

Haftada bir yapılması planlanan İzmir-Midilli seferlerinin sayısı gelen taleplere göre artırılabilir. Tek yön ücreti de 50 Euro olacak. Bilet satışları internet üzerinden yapılacak ve Alsancak Limanı’nda kurulacak ofiste bilet satış hizmeti verilecek.

Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olanlar geziye katılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla