Kayseri’de “Turizm Personeli Yetiştirme Kursları” 

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), sektörün nitelikli personel ihtiyacını karşılamak için “150 Yılda 150 Proje” kapsamında “Turizm Personeli Yetiştirme Kursları” düzenliyor.

Kayseri Büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK, yaşam boyu öğrenme anlayışıyla her yaştan vatandaşın akademik, kişisel, sosyal, sanatsal ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda KAYMEK, 2022 Yaz döneminde Yaygın Eğitim Kurumları müfredatı çerçevesinde 46 farklı branşta 8 farklı tesiste yetişkinlere yönelik kurslar düzenleyecek.

Bu kurslar arasında büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Kayseri’de sektörün kalifiye personel ihtiyacını karşılamak için “150 Yılda 150 Proje” kapsamında “Turizm Personeli Yetiştirme Kursları” da yer alacak.

KAYMEK’in hem istihdama hem de kent ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için düzenlediği ‘Santralist, Ön Büro Elemanı, Rezervasyon Elemanı, Seyahat İşletmeciliği Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Özel Turizm Rehberliği’ kursları, kentin turizm sektörüne nitelikli eleman yetiştirecek.

KAYMEK Akademi Tesisleri’nde 4 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan Turizm Personeli Yetiştirme Kursları için kayıtlar başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla