Turizm sektörü Haziran itibarıyla hızlanacak

Pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle sezon açılışında ve hedeflerde belirsizleşen turizm sektörü, Haziran ayı itibarıyla hızlanacak gibi görünüyor.

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, bu yıl kamu ve özel sektör iş birliği ile hedeflerine ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “Turizm sektöründe bugün itibarıyla beklentimiz, yılın ikinci yarısıyla birlikte tekrar işlerin açılmaya başlayacağı ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağı yönündedir” şeklinde konuştu. 24. TÜROB Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yapan Müberra Eresin, pandeminin etkilerinin azalmaya başladığı bu dönemde turizm sektöründe yüzde 30 pazar payına sahip Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı ve gelişmeleri endişe takip ettiklerini söyledi.

TÜROB genel kurulunda ikinci kez tek liste ile başkan seçilen Müberra Eresin, sektörle ilgili şu bilgileri verdi: “Türkiye’de turizm yatırımlarının günümüzde toplam maliyeti yaklaşık 90 milyar dolara, yaşanan krizlere karşın istihdamdaki kişi sayısı yaklaşık 1.5 milyona çıktı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla