Burger King’in Sosyal Mesafe Kuralına Uymak Zorunda Bırakan Yeni Tacı

Önde gelen Fast food devlerinden Burger King, insanları sosyal mesafeyi korumaya teşvik edecek yeni kağıttan tacını gösterdi. Şirket, tacını Almanya’da açılan yeni restoranlarında kullanıma soktu.

Hayatı durma noktasına getiren koronavirüs, gıda sektörü dahil birçok sektörü etkilemiş durumda. Günümüzün en büyük fast food zincirlerinden Burger King de etkisini göstermeye devam eden COVID-19 salgını nedeniyle hâlen birçok ülkedeki restoranlarını kapalı tutuyor.

Ancak salgının yaralarını yavaş yavaş sarmay başlayan Almanya’da Burger King, restoranlarını yeniden müşterilerine açtı. Yine de hâlâ bir salgın tehlikesi olduğundan her açılan restoran gibi Burger King de sosyal mesafeyi koruyucu önlemler aldı. Gıda zincirinin aldığı bir önlemse oldukça yaratıcıydı.

Koronavirüs ilk çıktığı günlerde insanları sosyal mesafeyi korumaya çalışırken birçok farklı şekilde görmüştük. Bunlardan birisi de vücuduna daire şeklinde bir metal geçiren adamdı. Bu kişi bu sayede kendisini diğer insanlardan uzak tutuyor, istese de yaklaşamıyordu.

İşte o önleme benzer bir önlem Burger King tarafından da alındı. Şirket, zaman zaman hediye olarak verdiği kağıttan tacın boyutlarını artırdı. Burger King’in ünlü tacı, insanların birbirlerine yaklaşmalarını engelleyecek kadar büyük bir çapa sahip oldu. Burger King, resmi hesaplarından o tacın görüntüsünü paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla