Bursa GastroFest için gün sayıyor

Bursa, kentin ilk gastronomi festivali Bursa GastroFest’e ‘Gelenekten Geleceğe’ temasıyla ev sahipliği yapacak. Bursa Skal Kulübü öncülüğünde 5 Haziran’da Botanik Park’ta gerçekleştirilecek festival; yeme içme tutkunlarını ünlü şefler, yemek yazarları ve kanaat önderleri ile buluşturacak.

Dünyaca ünlü ipek dokumaları, çinileri, tekstil ürünleri ve lezzetli yemekleriyle binlerce yıldır gezginlerin, tarihçilerin ve sanatçıların eserlerinde yer alan Bursa, yeme-içme tutkunlarını GastroFest’te buluşturacak. Bursa Skal Club öncülüğünde 5 Haziran’da Botanik Park’ta yapılacak festival, Türkiye’nin dört bir yanından gelen gurmeleri kentin eşsiz lezzetleriyle buluşturacak.

Gülçin Güleç

“Kentimiz için bir ilke imza atacağız”

Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç, Bursa’nın gastronomi turizminden hak ettiği payı alması için bir gün için kapsamlı bir program hazırladıklarını belirterek “Botanik Park’ta 62 standın yer alacağı Bursa GastroFest ile kentimiz için bu alanda bir ilke imza atacağız. Sabahın erken saatlerinden itibaren tam anlamıyla bir lezzet şöleni yaşatılacak. Turizm acenteleri ve tüm Skal kulüpleri aracılığı ile Bursa dışından gastronomi turizmiyle ilgili ziyaretçileri kentimize getireceğiz. Ünlü şefler, yemek yazarları, akademisyenler, kanaat önderleri, ülkemizin önde gelen restoranları ve şefleri tarafından hazırlanan tadım sofralarını beğeniye sunacağız. Sadece yurt içi değil, yurt dışından da misafirler ağırlayacağız. Hem yeme-içme sektörü, hem de konaklama sektörü için kentimize önemli katkılar sağlanacak” dedi.

Festivalle beraber Bursa’nın gastronomi turizmi yönünden canlanması adına çok önemli bir adım atmış olacaklarını söyleyen Gülçin Güleç, “Bursa GastroFest kapsamında çeşitli workshop’lar da düzenlenecek. Binden fazla ziyaretçinin katılmasını bekliyoruz. Gastronomi için önemli bütçeler ayıran ve bunun için şehir şehir, ülke ülke gezen kitlenin seyahat rotalarında Bursa’nın da yer edinmesi adına çok değerli bir hamle olacak. Bursa’nın turizmin tüm alanlarında hak ettiği konuma gelmesi için çabalarımızı sürdüreceğiz. Bütün amacımız, Bursa’nın gastronomi açısından ziyaret edilebilir bir şehir olmasını sağlamak. Biletleri Biletix’ten satışa sunulan GastroFest’e tüm lezzet tutkunlarını bekliyoruz. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın edebiyatımıza kazandırdığı başyapıtlardan ‘Bursa’da Zaman’ şiirindeki dizelerini de bu vesileyle bir kez daha dile getiriyoruz: Ovanın yeşili, göğün mavisi ve mimarilerin en ilahisi Bursa’mızda buluşmak dileğiyle” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla