Efeler Gastronomi Festivali’ne başvurular başladı

Aydın, Efeler Belediyesi tarafından Mart ayında düzenlenecek ‘Efeler Gastronomi Festivali’ kapsamında gerçekleşecek yemek yarışması için başvurular başladı.

Kentin yöresel ürün ve lezzetlerinin tanıtımı için önemli projeler gerçekleştiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ‘Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme’ sloganıyla gastronomi festivali için start aldı. Eğitim, sergi, panel, konser ve tadımların da gerçekleştirileceği 1. Efeler Gastronomi Festivali için geri sayım başladı. Pandemi önlemleri seebiyle 2020 yılında ertelenen Efeler Gastronomi Festivali, bu yıl 25-27 Mart 2022 tarihlerinde farklı etkinliklerle gerçekleştirilecek. Festival, 25 Mart Cuma günü saat 14.00’te yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

Başkan Atay’ın göreve başlamasının ardından yapılan düzenlemelerle açık hava etkinlik merkezine dönüştürülen Pınarbaşı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilecek festivalde Efeler ve Ege Bölgesi’nin yöresel yemekleri tanıtılacak. Çeşitli etkinlik ve yarışmaların da renk katacağı ve şenlik havasında geçmesi düşünülen festival kapsamında yemek yarışması da yapılacak. Yarışmada yeteneklerini sergilemek isteyenler için başvurular başladı. Adaylar 12 Mart 2022 Cumartesi gününe kadar Uğur Mumcu Parkı’nda bulunan Gastronomi Tanıtım Standına başvurabilecekler. Efeler’den katılımcıların hazırladığı yemekler gastronomi alanında uzmanlardan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla