İBB Kent Lokantaları açılıyor!

Ağır ekonomik koşullar altında ezilen vatandaşlar için İBB devreye girdi. Dar gelirlilerin ve öğrencilerin yükünü hafifletmek isteyen İBB, ‘Kent Lokantaları’ açmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan kent lokantaları hizmet vermeye başlıyor. Sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemekler sunacak lokantaların ilki 17 Haziran’da Çapa’da Ekrem İmamoğlu tarafından açılacak.

İBB, Çapa Kent Lokantası’nda kadın personel istihdam edecek. 10 kişilik personelin tamamı kadın olacak. Dar gelirlilerin günlük yemek giderlerini hafifleten proje, kadınlara da istihdam sağlayacak.

İBB Lojistik Destek Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında, deneyimli aşçılar tarafından özenle hazırlanan dört çeşit yemek, her gün kent lokantalarında İstanbullulara sunulacak. Dileyen herkes tabldot tarzında servis edilecek yemekleri uygun fiyatlarla alabilecek. Günde 500 kişinin yemek yiyebileceği Çapa Kent Lokantası, 12.00 – 20.00 saatleri arasında hizmet verecek

İkinci Lokanta Bağcılar’da

İkinci Kent Lokantası ise Bağcılar’da açılacak. Açılmaya hazır olan Bağcılar Kent Lokantası yakında Bağcılar Meydanı’nda hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen dönemde İstanbul’un farklı noktalarında açılacak olan Kent Lokantaları, İBB güvencesi ile İstanbullulara hesaplı yemekleri ulaştıracak. Ancak fiyatlar henüz netlik kazanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla