Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’na Destek

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, 24-27 Mart 2022 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek olan Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı hazırlıkları kapsamında Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (IKRG) çıkarma yaptı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, 24-27 Mart 2022 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek olan Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı hazırlıkları kapsamında Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (IKRG) çıkarma yaptı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, Yönetim Kurulu Üyeleri Nevin İl, Faruk Korkmaz ve Genel Sekreter Ferdani Gökdere’den oluşan heyet, fuar hazırlıkları kapsamında Erbil Valiliği, Erbil TSO ve Erbil Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti. Heyet önce Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Dara Jelil Al Khayat ile görüştü, ardından Erbil Valisi Omid Xoshnav’ı ziyaret etti. Burada konuşan DTSO Başkanı Kaya, Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı hakkında bilgi verdi ve Erbil Valiliğini fuara katılmaya davet etti. Ticari ilişkilerin geliştirilmesine de değinen Kaya, gümrüklerdeki sorunların çözülmesi için Vali Xosnav ile çalışma konusunda anlaştı. Erbil Valisi Xoshnaw, ticari ve kültürel ilişkilere büyük önem verdiklerini belirterek, Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’na heyet olarak katılacaklarını söyledi.

DTSO heyeti bu görüşme sonrasında Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay’ı da ziyaret etti. Ziyarette, gümrükte yaşanan sorunların çözülmesi ve başta İbrahim Halil Gümrüklerinin modernizasyonu olmak üzere ilgili makamlarla görüşmelerin yapılması için mutabakata varıldı. DTSO Başkanı Kaya, DTSO üyelerinin ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik talep ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla DTSO Erbil Temsilciliği için planladıkları ofiste yürüttükleri incelemeler hakkında Başkonsolos Karaçay’ı bilgilendirdi. Diyarbakır’da düzenlenecek Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı için yapılan hazırlıklara da değinen Kaya, Başkonsolosu fuara davet etti. Erbil Başkonsolosu Karaçay, davet için heyete teşekkür ederek, konsolosluk olarak ticari ilişkilerin gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla