Mutfak Dostları Derneği’nin başkanı Alparslan Baloğlu oldu

Mutfak Dostları Derneği geçtiğimiz günlerde 17. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Alparslan Baloğlu, 2022-24 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.

2020 yılında 30. yılını kutlayan Mutfak Dostları Derneği, mutfak zenginliklerimizi, yeme-içme ve servis etme adabımızı tüm özellikleriyle bilimsel araştırmalar yaparak ve yaptırarak günyüzüne çıkarmak amacıyla kurulmuştur. Mutfağımızı yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak, bu alanda eğitimler düzenlemek, yeme-içme alanındaki gelişmeleri takip etmek ve bu tür faaliyetleri teşvik etmek derneğin kuruluş amaçları arasındadır.

1991’de kurulan Mutfak Dostları Derneği, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği genel kurulunda 2022-24 dönemi için Yönetim Kurulu’nu seçti. 2014 yılından bu yana yönetim kurulu üyesi olan Alparslan Baloğlu, yeni yönetim kuruluna başkanlık edecek.

Türkiye’nin gastronomi alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Mutfak Dostları Derneği’ne başkanlık etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu söyleyen Alparslan Baloğlu, “Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri, Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirilen Gastronomi ve Mutfak Kültürü Serifika Programları gibi süregelen projelerimizin yanı sıra mutfak kültürümüzü destekleyen ve farkındalık odaklı yeni projeleri hayata geçireceğiz. Yeni yönetim kurulumuz ilk etapta, mutfak değerlerimizi öne çıkaracak envanter çalışmaları ve Mutfak Dostları Derneği bünyesindeki çok değerli isimlerin katkıları ile hayata geçirilecek süreli bir yayın projesi üzerinde çalışmalara başladı.” açıklamalarında bulundu.

Gastronomi alanında önemli çalışmalara ve projelere imza atan Mutfak Dostları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu’nda yer alan diğer isimler ve görev dağılımı da şu şekilde:

Başkan Yardımcıları Başar Eryöner, Esin Sungur, Genel Sekreter Nazlı Kalmuk, Sayman Oya Emerk, Üyeler Defne Ertan Tüysüzoğlu, Murat Güllü, Selda Ayşe Güleç, Sema Targıt Akbaşak, Ülkü Kahraman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla