Şans Restaurant’da Gusto Rakı Günü

Gusto Rakı Günlerinin en yenisi 12 Mart Cumartesi günü 16.30-18.30 saatleri arasında Levent’te Şans Restaurant’ın üst katında bulunan özel salonda gerçekleştirilecektir.

İçki kültürü yazarı Mehmet Yalçın, 12 Mart 2022 Cumartesi günü Levent’teki Şans Restaurant’da Gusto Rakı Günü adı altında kapsamlı bir rakı tadımı düzenliyor. 16:30-18:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte rakı ve rakı kültürü hakkında bilgi verilecek ve 11 farklı rakı tadılacak. Yeni Rakı Giz ve Uzun Demleme, Prototip, Beylerbeyi Razaki, Efe 5 Yıllık, Saki Premium ve Mercan gibi Türkiye’nin en iddialı rakılarının karşılaştırmalı olarak tadılacağı Gusto Rakı Günü’nde rakı, hamsi, pazı, lakerda, beyaz peynir ve leblebi gibi klasik mezelerin yanı sıra sürpriz lezzetler de servis edilecek.

Türkiye’nin en deneyimli likör uzmanlarından biri olan ve uzun yıllardır Tekel’in içki fabrikalarının direktörlüğünü yapan Kerim Yanık da etkinlikte yer alacak. Rakı kalitesini belirleyen kuru üzüm ve anason çeşitleri ile meşe fıçılarda dinlendirilen rakıların tadına bakılacak. Rakı ve meyhane kültürü ile ilgili bir belgesel filmin de sunulacağı etkinlikte, tadım sonrası konuklarla birlikte Şanş Restaurant’ın zemin katında ünlü şef Rudolf Van Nunnen’in hazırladığı fiks menü yemek de yenecek.

Tüm katılımcılara Rakı Ansiklopedisi ve katılım belgesinin takdim edileceği Gusto Rakı Günü katılım ücreti 900 TL’dir. Tadımdan sonraki yemek katılım ücretine dahil değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla