Six Senses Kocataş Mansions, Avlu Restaurant iftar menüsü

İstanbul’un yemyeşil korusu ile Kocataş Yalısı bahçesinin kesişme noktasında yer alan Six Senses Kocataş Mansions Avlu Restaurant, her biri Anadolu mutfağından özenle seçilmiş lezzetlerden oluşan iftar menüsü ile Ramazan boyunca konuklarını ağırlıyor. Ramazan ayına özel planlanan eğlence programlarının da eşlik edeceği iftar sofralarında, yöresel ve sürdürülebilir ürünlerle hazırlanan yemeklere ağırlık verilmiş.

Kocataş Yalısı’nın yemyeşil bahçesinde yer alan Avlu Restaurant, konuklarına Anadolu esintili modern, zarif ve sürdürülebilir bir iftar deneyimi vadediyor. Anadolu’nun farklı bölgelerinin taptaze malzemeleri ile geleneksel Ramazan sofralarının şifalı lezzetlerini bir araya getiren Avlu Restaurant, Ramazan ayı boyunca her hafta farklı menülerle konuklarını ağırlıyor. Ayrıca Ramazan ayına özel geleneksel Türk Sanat Müziği canlı performansı, hat ve minyatür atölyeleri ile konuklarına renkli bir iftar deneyimi sunuyor.

Avlu Restaurant’ta, Six Senses’in dünyaca ünlü sürdürülebilirlik felsefesi ışığında, tamamı yerel ve etik üreticilerden sağlanan malzemelerle hazırlanan menüler, Osmanlı mutfağının geleneksel lezzeti olan Kızılcık, Demirhindi ve Reyhan şerbetleri, taş fırından sıcak pide Ramazan sofralarını renklendiriyor. Hurma, Ege zeytini, petek bal, Afyon manda kaymağı, tereyağı, pastırma, yöresel peynir tabağı ve kuruyemiş içeren iftariyelikler ile başlayan iftar keyfi, Anadolu’dan çorba çeşitleriyle devam ediyor. Başlangıç olarak Divle Obruk peynirli çoban salatası, Malkara biberi ile yapılan muhammara, İskenderun karidesli semizotu salatası gibi yorum katılmış yöresel lezzetler öne çıkarken, kuru patlıcan dolması, baklava yufkasından paçanga böreği ve bahar mücveri ile eski İstanbul sofralarını yaşatıyor.

Ana yemekler; ızgaralar, taş fırın lezzetleri ve döner istasyonu ile daha da çeşitlendiriliyor. Tatlı büfesinde ise güllaç, muhallebi, revani, baklava ve künefenin yanı sıra lokum çeşitleri de ikram edilirken, doğal aromalarla tatlandırılmış dondurmaların sunulduğu dondurma arabası ve çeşitli kompostolar Ramazan ziyafetine renk katıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla