ABD’den tarifeli uçuşla ilk yolcular geldi

Normalleşme adımlarıyla birlikte iç ve dış hatlarda kademeli olarak tarifeli uçuş ağını genişleten Türk Hava Yolları (THY), yaklaşık iki buçuk ay aradan sonra önceki gün ABD uçuşlarını yeniden başlatmıştı. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süre ABD’nin çeşitli şehirlerinden sadece tahliye uçuşları yapabilen THY, bugün Şikago ve Washington’dan ilk tarifeli yolcuları İstanbul’a taşıdı. 08.30 sıralarında TK-06 sefer sayılı Şikago uçağı ile 09.20’de TK-08 sayılı Washington uçağı İstanbul Havalimanı’na indi. Şikago uçağında 276, Washington uçağında ise 279 yolcu yer aldı.

UZUN SÜRE ERTELENEN İSTANBUL SEYAHATİ SONUNDA GERÇEKLEŞTİ

Uçak içinde “bilgi formu” dolduran yolcular, pasaport işlemlerinin ardından yurda giriş yaptı. Aynı formu uçakta görevli kokpit ve kabin ekipleri de doldurdu. İstanbul’a olan seyahat planlarını salgın nedeniyle birçok kez değiştirmek zorunda kalan yolcular, ancak tarifeli seferlerin yeniden başlamasıyla ABD’den Türkiye’ye gelebildi.

İSTANBUL – NEW YORK SEFERLERİ 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Öte yandan THY, Washington ve Şikago’nun ardından diğer ABD şehirlerine olan tarifeli seferleri de yeniden başlatmaya hazırlanıyor. THY’den yapılan açıklamaya göre, 22 Haziran’dan itibaren Miami’ye haftada 3 uçuş, 24 Haziran’dan itibaren Los Angeles’e haftada 3 uçuş, 1 Temmuz’dan itibaren New York’a haftada 5 uçuş, 15 Temmuz’dan itibaren San Francisco’ya haftada 3 uçuş, 25 Temmuz’dan itibaren Houston’a haftada 3 uçuş olacak şekilde karşılıklı tarifeli seferlerin başlayacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla