Alanya’da çığırtkanlık yasağı

Alanya Belediyesi Zabıta ekiplerinin çalışması sonucunda Kaymakamın onayı ile çığırtkanlık ve hanutçuluk yapan 5 işyeri mühürlenerek ticari faaliyetleri 7 gün süreyle durduruldu.

Alanya Belediyesi, şehir disiplinini ihlal eden kişi veya işletmelere yönelik denetim ve cezalandırma uygulamalarına devam ediyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucunda çığırtkanlık ya da hanutçuluk yaptığı tespit edilen 5 işyeri mühürlendi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çığırtkanlık ve hanutçuluğun önüne geçmek için sıkı denetimlerin ve cezaların devam edeceğini söyledi. Yapılan çalışmalar sonucunda bu tür eylemlerin önüne geçmek adına ciddi önlem ve denetimlerle etkin bir şekilde mücadele eden Alanya Belediyesi, çığırtkanlık ve hanutçuluk yapan iş yerlerine idari para cezası verdi.

İş yerlerini mühürleyen zabıta ekipleri, söz konusu iş yerlerinin girişlerine de afişler asarak, buraların çığırtkanlık ve hanutçuluk nedeniyle kapatıldığını açıkladı. Artık çığırtkanlık ve hanutçuluk cezası alan iş yerlerinin bu şekilde ifşa edileceği de belirtti.

“Bu tür çirkin davranışlarla mücadelemiz devam edecek”

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yasakların tekrarlanması halinde cezaların katlanarak artacağını, işletmelerin gelirlerini ve itibarlarını kaybetmemeleri için yasaklanmış eylem ve uygulamalardan kaçınmaları gerektiğini belirterek, esnafı ahilik kurallarına uygun hareket etmeleri konusunda uyardı. Başkan Yücel konuyla ilgili olarak şu şekilde açıklamada bulundu:

“Şehrimizde bulunan yerli ve yabancı misafirlerimize yapılan çirkin davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Kaymakamlığımız ve Emniyet Müdürlüğümüz ile iş birliği içinde bu tür çirkin davranışlarla mücadelemiz devam edecek. Kurallara uymayan, kentin düzenini ve huzurunu bozmaya yönelik davranışlara asla müsaade etmeyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla