Gülten Değer-Doğru Bilgilerle Harikalar Yaratacak Güçteyiz

Gülten Değer Çakıcıer

İnsanın çeşitli sebeplerden dolayı görünür ya da tartışılır hale getirmek istediği bir çabası olması güzel.

Amacına aykırı bir konu hakkında, dar toplum kesitinde gündem yaratmak söz konusu olabilir. Ama geniş toplum kitleleri söz konusu olduğunda gündem yaratmak riskli bir durumdur. İşleyiş açısından baktığımız zaman, gündem de olmak istiyorsan konu hakkında en derin bilgiye sahip olman gerekir.

Ülke ve toplum ihtiyaçlarının yaratmış olduğu yeni açılımlara yön vermek ve bunun gerekleri olan hukuksal, kültürel ve felsefi boyutunun toplumda maddi güç olmamasını, egemen olmasını sağlayabilmek çabasında olmak gerekir.

İhtiyaçları görüp de, bunların çözümlenmesi yoluna gitmek ve önerilerde bulunmak yerine, “Bilgi Sahibi Olunmayan Bir Konuda” toplumun karşısına çıkmak deli cesareti.

İhtiyaçların çözümüne pozitif noktada durmak gerekir. Bu duruş içinde yaşanılan toplumun ekonomik-kültürel ve sosyal gelişimine tekabül edeceğinden dolayı; toplum refahı için gerçek verilerden yola çıkmalı ki, bu o toplumda moral gücünün yükseklere çıkmasını sağlamış olsun.

İhtiyaçları görüp de sorun karşısında pozitif çözümcü olmak yerine, sorunlara hiç bilgi sahibi olunmadan gerçekleştirilen bu yaklaşımlar, bulunduğumuz bu zor süreç için tehlike oluşturuyor açıkçası.

 UNUTMAMAK GEREKİR BİRLİKTE DOĞRU BİLGİLERLE HARİKALAR YARATACAK GÜÇTEYİZ.

Gülten Değer Çakıcıer

TUROYD Doğu Karadeniz Genel Sekreteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla