Kızkalesi bayram tatilinde hareketli

Bayram tatilinin başlamasıyla Mersin’in turizm bölgesi hareketlendi. Doluluk oranının yüzde 50’yi geçtiği Kızkalesi ve diğer tatil bölgelerine gelmeye başlayan yerli ve yabancı turistler denizin tadını çıkarıyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve başta gurbetçiler olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Mersin’e Ramazan Bayramı hareket getirdi. Hafta sonunu bayram tatiliyle birleştiren ve 5 veya iki gün izin alarak tatillerini 9 güne çıkaran vatandaşlar, hava sıcaklığının 28 ile 30 derece arasında seyrettiği 321 kilometrelik sahil şeridine sahip Mersin’de en çok Ayaş, Kızkalesi ve Taşucu bölgelerini tercih etti. Özellikle Erdemli’deki Kızkalesi plajına gelen birçok tatilci denizde yüzmenin keyfini çıkardı. Hava bulutlu olmasına rağmen, sıcaklığın 30 derece olmasından dolayı bazı tatilciler yürüyüş yaparken, bazıları çocuklarıyla vakit geçirmeyi tercih etti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, dünyanın en güzel köşesi Kızkalesi’nde tatilcileri beklediklerini ve bayram tatilinde doluluk oranının yüzde 50’nin üzerine çıktığını belirterek “Denizi, kumu, güneşi, tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte tatil için Erdemli yeryüzü cenneti. Sahilde insanlarımız denize girerken, yarım saat sonra 1500 rakıma ulaşıyoruz, karla buluşabiliyoruz. Böylesine güzel ve mükemmel olan şehrimize tüm yerli ve yabancı misafirlerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, kış mevsimi süresince bu günü beklediklerini dile getirerek, “İnşallah esnafımızın yüzü güler bayram nedeniyle. Devletimiz her türlü tedbiri almış, biz otelciler de aldık hazırız. Bayram sonu doluluğumuz daha da iyi olur, ben buraların cıvıl cıvıl dolacağından eminim. Her sene böyle oluyor, bu sene daha çok misafirimiz var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla