THY, 55 milyar dolar gelir hedefliyor

Türk Hava Yolları’nın (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şirketin güncel durumu ve gelecek hedefleri hakkında değerlendirme yaptı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, paylaşımında Türk Hava Yolları’nın havacılık sektöründe 11 farklı iş sahasında aktif olarak yer aldığını ve bu iş sahalarında 2023 yıl sonuna kadar 50 binden fazla çalışan ile birlikte yaklaşık 10 milyar dolarlık bir ciro/gelir elde edildiğini belirtti. Ayrıca, şirketin tedarik zincirinde yer alan iş ortakları ve çalışanlarıyla birlikte ülke ekonomisine yaklaşık 20 milyar dolarlık ekonomik katkı sağladığını tahmin ettiklerini dile getirdi.

Bolat, bu dönemde iştiraklerin gelecek on yıllık stratejilerinin de belirlendiğini ifade etti. 2033 yılına gelindiğinde, iştirak şirketleri ile en az 100 bin kişilik bir istihdam sağlanmasını ve toplam gelirlerin 55 milyar dolar seviyesine çıkarılmasını hedeflediklerini açıkladı.

Ayrıca, şirketin gelecek hedeflerine katılmak isteyenlerin ilgili iştirak şirketinin web sayfalarını takip etmeleri gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla