THY bilet iadelerini çeke dönüştürecek

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, iade biletlerin seyahat çekine dönüştürülebileceğini duyurdu.

Ekşi sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda: “İade biletlerinizin değerini  %15 artırmak ister misiniz? Seyahat Çeki ile bu mümkün. Bu avantajlı imkandan yararlanmak için lütfen web sitesinden başvurunuzu yapınız.” dedi. 

THY ve Anadolujet uçuşlarında kullanılabilecek seyahat çeklerinin kullanım süresi 2 yıl olacak. 

Seyahat çeki kural ve kullanım koşulları
Seyahat çeki orjinal bilete sahip olan müşteri adına düzenlenir.
Kullanım süresi düzenlenme tarihi itibariyle 2 yıldır.
Seyahat çekleri sadece bilet satın almada kullanılabilir
Sadece Türk Hava Yolları ve Anadolu jet uçuşlarında kullanılabilir.
Seyahat çekleri orijinal bilete ait para birimi ile oluşturulmaktadır. (Bazı özel durumlarda orijinal bilete ait para birimi haricinde “Euro” para birimi ile oluşturulabilmektedir, “Euro” ile seyahat çeki oluşturma Türk Hava Yolları tarafından karar verilen durumlar için geçerlidir, orijinal bilete ait para birimi “Euro” değilse , yolcu tarafından “Euro” para birimi ile seyahat çeki talep edilemez.)
Seyahat çeki üzerinde isim değişikliği yapılamaz, seyahat çekleri başka birine satılamaz ve 3. kişilere devredilemez.
Seyahat çekinin kullanım işlemleri satış ofisleri tarafından yapılmaktadır. Satış ofislerine seyahat çekine ait numara ve ulusal kimlik/pasaport ile başvuru yapılmalıdır.
Seyahat çeki ile alınan biletlerin nakit iadesi olmamaktadır. Bilet kurallarına göre iade talep edildiğinde ilgili tutar kadar yeni bir seyahat çeki oluşturulur.
Seyahat çeki tutarı, alınan bilet tutarının miktarından daha büyükse kalan tutar için bir defaya mahsus yeni bir seyahat çeki oluşturulur.
Seyahat çeki tutarı, alınacak olan bilet tutarı miktarından daha küçükse aradaki fark yolcudan tahsil edilir.
%15 ek tutar, başlangıçta ödenen biletin kullanılmamış ücreti (vergiler, ek ücretler ve diğer tüm geçerli masraflar dahil) üzerinden hesaplanmaktadır.
%15 ek tutara sahip seyahat çekleri teklifi her yolcu için sunulmaz. Sefer iptali veya tarife değişikliğine maruz kalan Türk Hava Yolları’nın belirlediği uçuşlarda yer alan yolcular için bu teklif sunulmaktadır.
Seyahat çekleri mil kullanılarak alınan biletlerin vergisini ödemekte kullanılamaz.
Orjinal bileti iç hatlara ait olan yolcularımızın seyahat çeki taleplerine karşılık oluşturulan sehat çekleri sadece iç hatlarda, Orjinal bileti dış hatlara ait olan yolcularımızın seyahat çeki taleplerine karşılık oluşturulan sehat çekleri sadece dış hatlarda kullanılabilir.
Seyahat çekleri başka kupon veya indirim kodları ile birlikte kullanılamaz.
Bir bilet düzenlenirken birden fazla seyahat çeki kullanılabilir.
Seyahat çeki, sadece yolcunun kendisi adına kullanılabilir. Bilet düzenlenirken aynı rezervasyon kodunda en fazla 1 yolcu ve 1 bebek olmalıdır.
Seyahat çekinin para birimi, bir biletin fiyatının yayınlandığı para biriminden farklıysa, döviz kuru çevrimleri Türk Havayolları web sitesi ve rezervasyon araçlarında var olan çevrimler kullanılarak yapılacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla