THY, çalışanlarına yapılacak zam oranını açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat beklenen zam oranını yüzde 20.77 olarak açıkladı.

Bolat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile THY çalışanlarına  zam yapılacağını ve yılın ikinci yarısında iki ilave ödeme yapılacağını duyurdu.

İşte Bolat’ın zam açıklaması:

Gönül rahatlığıyla kahvemi içiyorum. Yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Allah bereket versin şirketlerimize ve çalışan A dan Z ye tüm 83 bin arkadaşımıza.

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Bilindiği üzere Türk Hava Yolları A.O. ile Türkiye Sivil Havacılık Sendikası arasında imzalanan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 32. Maddeye göre ikinci yıl, ikinci altı ay ücret zammı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Tüketici Fiyat Endeksi (2003=100) Haziran 2023 indeks sayısının Aralık 2022 indeks sayısına göre değişim oranına ilave olarak %1 eklenerek yapılacaktı. Bu kapsamda TÜİK değişim oranı %19,77 olmuştur. Bunun üzerine %1 TİS ile gelen ilave zam eklendiğinde 30.06.2023 tarihindeki ücretlere, 01.07.2023 tarihinden geçerli olmak üzere, yapılması gereken zam oranı %20,77 olarak belirlenmiştir.

Bu yıl da 2022 senesine benzer bir başarıyı hep beraber oluşturabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Dünyadaki ekonomik ve politik seyirde yer yer görülen bozulmalara rağmen, Cenab-ı Allah’ın izniyle geçen senekine yakın bir performansı elde etmeyi umut ediyoruz. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu olarak siz çalışma arkadaşlarımızın bu büyük gayret ve azmine karşılık, refah seviyenize katkıda bulunmak adına yukarıda bahsettiğimiz zam oranına ilave olarak bir miktar daha ödeme planlıyoruz. Daha net bir ifadeyle, yılın ikinci yarısında iki ilave ikramiye şeklinde refah payı vereceğiz ve bunlardan ilkini Temmuz maaşının ödeneceği 8 Ağustos’ta, ikincisini de Ekim maaşının ödeneceği 8 Kasım’da hesaplarınıza yatıracağız. 2023 yılının kalan 6 ayı için verilen %20,77 oranındaki zammın üzerine, bu iki ilave ödeme ile yapılan iyileştirmenin tüm çalışma arkadaşlarımızı memnun edeceğine inanıyoruz.

Yaz aylarının yoğun geçmekte olduğunu biliyoruz. Zaten kârlılığımızdaki bereket yolcularımızın bolluğu ve operasyonumuzun yoğunluğuyla doğru orantılı. Geçen sene olduğu gibi  bu yaz boyunca da hem yurt dışı müdür ve şeflerimiz hem de yurt içi ilgili yönetici arkadaşlarımız operasyonlarının başında olacaklar, olası gecikmelerden doğan aksamaları en aza indirecekler. Her zaman dediğimiz gibi uçuş emniyeti bizim birinci önceliğimiz. Ayrıca “yolcularımızın bizim velinimetimiz” olduğunu da hiçbir zaman unutmayacak, onları güven ile varacakları yerlerine ulaştırırken gelecek uçuşlarını da bizimle yapmaları için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu nedenle, 83 bin kişilik ailemizin her bir ferdinin tecrübe ve gayretine ihtiyacımız var.

Doğal olarak bu seneki güzel sonuçlardan herkes nasibini alacak ve tüm iştirak şirketlerimizdeki çalışanlarımıza da benzer iyileştirmeler yapılacak. Bazı iştiraklerdeki ortaklarımızın kendi kurullarından onayları almasına müteakip oralardaki zam oranları da açıklanacak.

Mübarek Cuma gününün bereket ve hayrını önce milletimiz ve şirketimizin üzerine sonrada tüm insanlık için diler, sizleri sevgi ve saygıyla selamlarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla