THY’nin 19 Mayıs özel uçuşu için 2,5 milyonu aşkın kişi hatıra bileti oluşturdu

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel uçuş için hatıra biletleri oluşturanların sayısının 2,5 milyonu aştığını duyurdu.

THY’den 19 Mayıs’a özel uçuş

THY’nin tarihi yolculuğuna evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler, “www.tarihiyolculuk.com” adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturdu.

Türk Hava Yolları, bu kez de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına özel tarihi bir uçuşa hazırlanıyor. Tarihi uçuş İstanbul’dan başlayacak. Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenecek.

TK-1919

Vatandaşlar, aldıkları hatıra biletlerini sosyal medyada “#TarihiYolculuk ve #TK1919” etiketleriyle paylaştı.

THY Basın Müşaviri Üstün, Twitter’dan 19 Mayıs’taki anlamlı seferlerle ilgili paylaşımda bulundu.

Üstün, “#TarihiYolculuk’ta 2,5 milyon yolcuyu aştık! Bu uçakta tüm Türkiye’ye yer var. Siz de ‘http://tarihiyolculuk.com’dan hatıra biletinizi alın, 19 Mayıs’ı hep birlikte kutlayalım.” dedi. 

23 Nisan’ın 100’üncü yılında gökyüzünde dünyanın en büyük bayrağını açmıştı Türk Hava Yolları. Ankara’dan havalanmış, ay yıldızı gökyüzüne nakşetmişti. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmasından 101 yıl sonra yapılacak uçuş, TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek.

Kaptan Pilot Selin Sevimli

Uçuş, kaptan pilot Selin Sevimli ve ikinci pilot Zafer Doğukan Demir tarafından yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla