WTTC: Fransa 2024’te en popüler destinasyon unvanını koruyacak

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) ve  ForwardKeys’ten alınan en son uçuş rezervasyonu verileri , Fransa’nın bu yıl dünyanın en popüler destinasyonu olarak ilk sıradaki konumunu korumaya hazır olduğunu ortaya koydu.

WTTC ve seyahat verileri analiz şirketi ForwardKeys’in son analizlerine göre, 2024’ün ilk yarısında Fransa’ya uluslararası varışlar 2019’un aynı dönemine göre %93 oranında gerçekleşti.

Araştırmada ayrıca havayollarının dünyanın dört bir yanından gelen artan talebi karşılamak için kapasitelerini artırdığını ve koltuk sayısının bu yıl 2019 seviyelerini aşacağı belirtildi.

Yolcu kapasitesindeki bu artışın öncülüğünü %28 artışla yaklaşık 8 milyona ulaşan Orly Havalimanı sağladı. Charles de Gaulle, 2024’ün ilk altı ayında 18,5 milyona ulaşarak, 2019 seviyelerinin sadece %3 altında kaldı.

Paris, dünyanın en güçlü destinasyonu olarak biliniyor. Bununla birlikte 2024’te diğer Fransız şehirlerinin de yabancı ziyaretçiler için popüler cazibe merkezleri olacağı öne sürüldü.

Fransa, İspanyol ve Kanadalı gezginler arasında giderek daha popüler bir destinasyon haline geldi.  Araştırmaya göre, uluslararası seyahatler sırasıyla İspanya için %64 ve Kanada için  %54’ten fazla artarak 2019 seviyelerini aştı.

Araştırmada ayrıca, Fransa’daki Seyahat ve Turizm sektörünün önümüzdeki 10 yıl içinde 555.000’den fazla iş yaratmasının beklendiği, her yıl ortalama yaklaşık 56.000 yeni iş yaratacağı ve 2033 yılına kadar sektörde yaklaşık 3,3 milyon istihdama ulaşacağının  tahmin edildiği belirtildi.

 

 

Kaynak: Travel Daily News / Theodore Koumelis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla