400 milyon liraya yenilenen Ela Quality Resort’un ismi de değişti

Ahmet Akbalık, Ela Quality Resort Belek’i 400 milyon liraya yenilediklerini ve adını Ela Excellence Resort Belek olarak değiştirdiklerini duyurdu.

Ahmet Akbalık

Antalya-Belek’in meşhur otellerinden biri olan Ela Quality Resort yenilendi. Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Restorasyon zamanı gelmişti. Tesisi bakıma aldık, bazı bölümleri kaba inşaat noktasına kadar indirgedik.” açıklamasında bulundu.

Dünya gazetesinden Vahap Munyar’a bilgi veren Ahmet Akbalık, 2007 yılında 110 milyon dolarlık yatırımla inşa ettikleri otelin renovasyon ve konsept değişikliği için 400 milyon liralık yatırım yaptıklarını duyurdu. Akbalık, şirketin yeni yatırım planları hakkında şunları söyledi:

“Ela’yı turizmde zincir haline getirmek için yola çıkıyoruz. Antalya Demre’de 70 dönümlük alanda 500 yataklı bir resort otel projesini hayata geçireceğiz. Burası Akyarlar’ın (Bodrum) en güzel noktalarından biri. 2021 yılı sonunda aldık bu 345 dönümlük arsayı. Arsamızın 1.6 kilometrelik sahili var. Üst gelir grubuna hitap edecek deluxe turizm kompleksi projesi üzerinde çalışıyoruz. İnşaata 2023 Mart’ında başlamayı planlıyoruz. Didim Altınkum’da 163 dönümlük bir arsamız var. Orada da orta-üst gelir grubunu hedefleyen 800 yatak kapasiteli resort otel projesi geliştirmeyi planlıyoruz. Orta vadede Ela markasıyla 5 resort otele ulaşmış olacağımızı öngörüyoruz. Pandemi, bölgesel gerginlikler gibi dönemlerde sıkıntılar yaşansa bile Türkiye’nin turizmde çok önemli bir potansiyeli var. Pandemi dönemindeki açılmalarda bile bunu gördük.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla