Amasya’ya Hilton geliyor

Faaliyette ve gelişme aşamasında olan 20’den fazla tesisi bulunan Hilton Garden Inn markası, Hilton Garden Inn Amasya’yı portföyüne katıyor. 2024 yılında açılması planlanan Hilton Garden Inn Amasya, şehrin ilk uluslararası markalı oteli olacak.

Hilton Garden Inn Amasya’nın açılışı için Aksav İnşaat Turizm ve Temizlik Sanayi Ltd. Şti. ile franchise anlaşması yapan ve 2024 yılında açılması planlanan 100 odalı tesis, tarihi kentteki ilk uluslararası markalı otel olacak.

Şehir merkezinde bulunan tesis; Amasya’nın tarihi mekanlarına, ofislerine ve perakende mağazalarına yürüme mesafesinde. Aynı zamanda tesis, konuklarının tarih ve kültür gezilerinden iş gezilerine kadar birçok seyahat ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Hilton Türkiye Yatırım Yönetici Direktörü Tuğrul Temel, “Hilton Garden Inn Amasya, zengin mirası, Osmanlı mimarisi, Yeşilırmak vadisi boyunca uzanan konumu ve tarihiyle ünlü bu destinasyonu ziyaret eden konuklara olağanüstü bir hizmet sunacak. Bu anlaşma, Hilton Garden Inn Erzurum ve Hilton Garden Inn Balıkesir dahil olmak üzere, bu yıl açılacak olan 20’den fazla tesis ile Hilton Garden Inn markasının Türkiye’deki başarısını vurguluyor.” şeklinde konuştu.

Hilton Garden Inn Amasya’nın konukları, tüm gün açık olan restoran, kafe ve 200 metrekarenin üzerinde etkinlik ve toplantı alanını kullanabilme olanağına sahip olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla