Double Tree By Hilton Trabzon’da Viyana Lezzet gecesi

DoubleTree by Hilton Trabzon Hotel, Avusturya’dan misafir ettiği ünlü Şef Henri Zenkl’in hazırladığı muhteşem tadlardan oluşan Viyana Gala gecesi ile katılımcıları mest etti.

Sektörü ile ilgili sadece ticari değil kültürel ve sosyal anlamda da önemli hizmetler yapan Trabzon’un önemli turizm tesislerinden DoubleTree by Hilton, yeni bir etkinliğe daha imza atarak Avusturya ile Trabzon arasında Lezzet Köprüsü kurdu. 

DoubleTree by Hilton Trabzon Hotel, adına yakışır bir program yaparak Avusturya’dan misafir ettiği ünlü şef Henri Zenkl’nin hazırladığı muhteşem lezzetlerden oluşan  Viyana Gala Gecesi  düzenledi. 

Geceye, Trabzon’da Turizm sektörünün önde gelen temsilcileri, turizm tesisleri sorumlu müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimlerin kültür turizm alanındaki yetkilileri ile basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.  

Genel Müdür – Yüksel Mutlu

TRABZON BİR DÜNYA MARKASI 

Trabzon’un tanıtımı ve dünya turizminde yer edinmesi için DoubleTree by Hilton Trabzon Hotel’de düzenlenen eşsiz gala gecesinin açılış konuşmasını Otelin Genel Müdürü Yüksel Mutlu, yaptı. 
Mutlu, Trabzon’u bir dünya markası yapma yolunda gerçekleştirdikleri ülkeler arası etkinliklerden biri olan Viyana Gala Gecesi davetine icabet eden tüm katılımcılara ve Trabzon’a gelerek Viyana’nın farklı lezzetlerini sunan  Avusturya’nın en ünlü şeflerinden Henri Zenkl’e teşekkür etti. 

HİZMETLERİMİZLE TRABZON’A GÜÇ KATIYORUZ 

Tunalar ailesinin çok önemli bir marka ile şehre güç katacak yatırımlar yaptığının altını çizen DoubleTree by Hilton Trabzon Hotel Genel Müdürü Yüksel Mutlu  konuşmasına şu şekilde devam etti: 

Viyana’dan Trabzon’a gelerek ve bu gece ilk defa Trabzon Hilton otelinde Avusturya mutfağından özenle seçilen, farklı lezzetleri bize sunan şef Henri Zenkl’e teşekkürlerimi sunarım.  Yaptığımız bu hizmetlerimizin Trabzon’un bir dünya markası olma yolundaki yürüşüne güç katacağına inanıyorum.Tunalar şirket grubu bir çok alanda Trabzon’a ve ülkemize başarılı hizmetler sunuyor ve 2015’te Trabzon’a dünya markası olan Hilton otelini getirerek şehrimize ve Karadeniz Bölgemize bambaşka bir değer katmıştır. Bu doğrultuda otelimize gelen taleplerle beraber yeni yatırımlar yaptık.  Bu yatırımlardan biri olan  ‘Trapezus’ salonu, tam donanımlı ve 120 kişi ağırlayabilen, 3’e bölünebilen çok amaçlı toplantı salonları, 1 adet ‘Soğuksu’ adında VIP toplantı salonu,  7. katta hizmet verecek tam donanımlı modern mutfak ve ‘İstefana’ kış bahçesini restoran olarak hizmete sunduk.  Ayrıca otelimizin lobi katında bulunan teras kafeye de kapalı bir alan olan kış bahçesini inşa ettik. 6 yıldır faaliyet gösteren, en üst seviyede ve standartlarda dünyanın dört bir tarafından misafir ağırlayan, Trabzon’un tanıtımı ve turizm destinasyonu olması için de DoubleTree by Hilton Trabzon Oteli’nin ayrı bir önemi var. 


TRABZON’DA REKOR KIRDIK 

2019 yılında tam 116 ülkeden misafir ağırlayarak bu alanda kırılması zor bir rekor elde ettik. Pandemi sonrası bu rekoru yenileyeceğimize yürekten inanıyorum. DoubleTree by Hilton Trabzon Oteli’nin dünya Hilton otelleri arasındaki sıralamada büyük farkla en seçkin otel olarak yerini almıştır. Bunu sürdürülebilir yapmak içinde Tunalar’ın kurumsal gücünden faydalanıyoruz ve her zaman destek alıyoruz. Hilton Trabzon olarak yüzlerce insana iş imkanı sağlıyor, onları meslek sahibi yaparken bölgemizin ve şehrimizin sosyal hayatınada büyük katkılar sağlıyoruz. Yöresel, ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan otelimiz, Trabzonlulara da en mutlu anlarını yaşatan bir yer haline gelmiştir. En özel anlarını otelimizde yaşayan hemşerilerimiz, düğünlerini, mezuniyet ve Trabzon’da kaliteli zaman geçirmek için tercih ettikleri ilk lokasyondur. Ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile DoubleTree by Hilton bir otelden çok daha fazlasıdır.

ÜNLÜ İSİMLERLE DÜNYA MUTFAĞINI TRABZON’A SUNACAĞIZ

Sözlerimi bitirmeden söylemek istediğim bir şey daha var. Ben her zaman bir otelin katlarını ilçelerimiz gibi, odaları evleri gibi, mutfağı sosyal mekanları ve sağlık merkeziyle 24 saat yaşayan ‘şehir içinde bir şehre benzetmişimdir.’ Bulunduğumuz restoranın inşa edilmesinde emeği geçen Tunalar MNB yapı Genel Müdürü Ercüment Erincik Bey ve ekibine, bu akşam bize servis veren tüm DTB Hilton personeline ve bu imkanları sağlayan Tunalar ailesine ayrıca teşekkür ederim” 

Hilton Otel Trabzon Genel Müdürü konuşmasının ardından gala gecesinde sunulan Avusturya mutfağına ait yemeklerin bir kısmının menüsünde yer alacağına belirtirken önümüzdeki dönemlerde daha birçok dünya mutfağını Trabzona taşıyacağını dile getirdi.

AVUSTURYALI AŞÇI’DAN TRABZON’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER 

Gecede Avusturya’dan gelerek  o yörenin lezzetlerini Trabzonlu misafirlere sunan, gece boyunca mutfak ile davetliler arasında adeta mekik dokuyarak tüm davetlilerle özel ilgilenen, yemeklerin tadlarını soran Avusturyalı aşçı Henri Zenkl Trabzon’un çok özel bir şehir olduğunu ifade etti. Zenkl, “Trabzon çok güzel çok özel bir şehir,  ama maalesef yeteri kadar tanıtımı yapılmamış, çevremde bilen sayısı yok denecek kadar az. Bunu tersine çevirebiliriz. Burada bizleri ağırlayan, bize şehri tanıma ve tanıtma fırsatı veren Tunalar ailesine çok teşekkür ediyorum.  Trabzon’a çok güzel bir turizm tesisi kazandırmışlar. Ve işlerini çok güzel yapıyorlar. Trabzon’u dünyaya tanıtmalıyız, çünkü doğası ile çok sağlıklı eşine az rastlanır bir ortam.  Misafiri olduğumuz otelin genel Müdürü  Yüksel Mutlu ile Trabzon’u iyi bir gelecek bekliyor. Ben Trabzon’a kesinlikle tekrar geleceğim  herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik öncesi ve gece boyunca Trabzon Mahi Orkestrası’nın gerçekleştirdiği müzik ziyafeti de davetlilerden alkış aldı. 

GECEDE SUNULAN MEŞHUR AVUSTURYA MUTFAĞI YEMEKLERİ

 • Başlangıç
  • Kaesespaetzle, 
 • Çorba 
  • Alt wiener Erdaepfelschwammerlsuppe, 
 • Ara Sıcak 
  • Wiener Schnitzel Mit Erdaepfelsalat Und Preisselbeeren, 
 • Sorbe
  • -Salzburger Sorbet, 
 • Ana Yemek 
  • Wiener Tafelaspitz Mit Wurzelgemuese, Krennsauce Und Erdaepfelschmarrn, 
 • Tatlı 
  • Apfelstrudel Mit Eis, 
 • Kahve 
  • Wiener Melange

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla