Mandarin Oriental’den İstanbul’da yeni otel ve rezidans

Mandarin Oriental Hotel Group, İstanbul’da ikinci bir lüks otel açacağını duyurdu. Rezidansların da yer aldığı projenin 2022 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Yeni proje üç bağımsız kuleden oluşuyor ve İstanbul’un merkezi iş bölgesine yakın Etiler’de yer alıyor. Kulelerden biri Mandarin Oriental Etiler İstanbul’a ev sahipliği yapacak, 158 konuk odası ve süiti ve 16 servisli dairesi olacak. Kalan iki kule, Mandarin Oriental’de 251 lüks Rezidansa ev sahipliği yapacak. Amsterdam’dan UNStudio, master plancı ve mimar olarak atandı.

Otel, hem iş hem de eğlence etkinliklerine ev sahipliği yapmak için ideal olan üç restoran ve bara, açık alanlar ve teraslara sahip çeşitli uyarlanabilir toplantı alanlarına sahip olacak. Ayrıca, Grubun ödüllü imza sağlıklı yaşam programlarının yanı sıra yerelden ilham alan tedaviler sunan bir spa ve fitness merkezi de olacak. Otelde hem kapalı hem de açık yüzme havuzu bulunacak.

Mandarin Oriental’deki Rezidanslar, şehrin en seçkin evlerinden bazılarına sahip olacak ve sahiplerine geniş özel bahçeler ve Boğaz’ın etkileyici manzarasını sunacak. Ev sahipleri ayrıca Mandarin Oriental’in efsanevi hizmetlerine ve otelin tesislerine doğrudan erişimin keyfini çıkaracaklar. Buna ek olarak, şehir silüeti manzaralı iki açık yüzme havuzu, bir fitness merkezi ve altı güzellik salonu da dahil olmak üzere eksiksiz bir konut tesisi olacak.

Mandarin Oriental Grup İcra Kurulu Başkanı James Riley, “Heyecan verici bir lüks konut projesiyle birlikte İstanbul’da ikinci bir Mandarin Oriental mülkünü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Grubun dünyanın en tarihi ve hareketli şehirlerinden birinde varlığını daha da genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Tek bir şehirde birbirini tamamlayan iki otel işletmek, Grubun Hong Kong’da zaten başarıyla yaptığı ve yakında Londra’da da yapacağı bir şey. Dünyanın belirli noktalarında birden fazla Mandarin Oriental oteline yer olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Projenin sahibi olan James RileyYönetim Kurulu’nun projeyle ilgili yaptığı açıklama ise şöyle:

“Bodrum’daki Mandarin Oriental Hotel Group ile başarılı işbirliğimizi güçlendiren Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’un yakında açılmasıyla, dünyanın en prestijli semtlerinden biri olarak benzersiz bir konuma sahip olan bu ikinci İstanbul mülkünü kurmak niyetindeyiz. Tarih ve kültür açısından çok zengin bu efsanevi şehrin keyfini çıkaran seçkin bir müşteri kitlesine hitap edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla