Oya Narin’den Martı Otelleri için önemli karar

Son dönemde bedelli sermaye artırım sürecini 120 milyon TL’den 600 milyon TL’ye çıkaran Martı Otel İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, “Markamızın pozisyonunu daha ileri taşıyacak adımları atacak olmanın şevk ve gururu içerisindeyiz” dedi.

24 Haziran 2022’de gerçekleştirilen Martı Otel İşletmeciliği Olağan Genel Kurulu’nun ardından açıklama yapan Oya Narin, sermaye artırımına katılan tüm yatırımcılara teşekkür etti.

Bağlı ortaklığı Martı GYO’nun 2021 yılında başarıyla tamamladığı bedelli sermaye artırışının ve Denizbank ile imzaladığı 9 yıllık, vade sonu 2030 olan yeniden yapılandırma anlaşmasının Martı Grubu için son derece önemli olduğunu belirten Narin, “Dünya ve ülkemizdeki tüm sektör paydaşlarını etkileyen, ticareti ciddi manada sekteye uğratan pandemi ve Ukrayna’da yaşanan savaşın etkileri sonrasında, 2019 yılında dünya ekonomik büyüklüğünün yüzde 10.2’sini yaratan ve global olarak her zaman hızla büyüyen turizm sektöründe başlayan yeni döneme, Türkiye’deki öncü ve lider gruplarından biri olarak yeni ve kuvvetlenmiş sermaye yapımızla girmenin, markamızın pozisyonunu daha ileri taşıyacak adımları atacak olmanın şevk ve gururu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Oya Narin, yılın ikinci yarısının özellikle Türk turizmi için oldukça hareketli geçeceğini ve sezonun Kasım ortasına kadar uzayacağına vurgu yaparak, “Martı Grubu olarak tesislerimizin üst yönetimlerinde yaşanan atamalar sonrası, süre gelen kaliteli hizmet anlayışımızı daha da yukarılara taşımayı ve rekabetçi ortamda pazar pozisyonumuzu perçinlemeyi amaçlıyoruz. 2021 sezonu sonrası tesislerimizde kısmen başladığımız modernizasyon ve yenileme çalışmalarının ikinci ve daha büyük etabını bu sezon bitince başlatacağız. Başarıyla tamamlanan sermaye artış sürecimiz bu açıdan da büyük önem arz ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla