Robert De Niro İstanbul’da

Ünlü oyuncu Robert De Niro, ortağı olduğu restoran zincirinin İstanbul şubesini ziyaret etmek için şef Nobu Matsuhisa ile Türkiye’ye geldi.

Robert De Niro, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle şef Nobu Matsuhisa ile ortak olduğu Nobu restoran zincirinin İstanbul şubesinin açılışına katılamadı. De Niro ve Matsuhisa şubeyi ziyaret etmek amacıyla İstanbul’a geldi.

Robert De Niro basın toplantısına Şef Nobu Matsuhisa, yapımcı Meir Teper ve Nobu CEO’su Fumihiro Tahara Nobu ve restoranın Türk ortağı Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer ile katıldı.

Robert De Niro basın toplantısında şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Daha önce de İstanbul’da bulunmuştum. Ama bir kez daha burada olmak heyecan verici. Bizi ağırladığınız için çok teşekkürler. Nobu İstanbul ve Bodrum’un müthiş bir başarı sağlayacağını düşünüyorum” “Ben yemeği severim. Yemek herkesi bir araya getiren muhteşem bir kavuşturucudur, filmler de benzer bir rol üstlenir. Türkiye’de yediğim çok güzel yemekleri hatırlıyorum. Turistik yerlerden birinde, çok güzel bir şey yemiştim, deniz kenarında bir yerdi. Kapalıçarşı Sultanahmet muhteşem bir yerdi. Küçük yerlerde sokak yemeklerini tattım. Nobu restoranlarında çalışan muhteşem şeflerimiz var. Bu işe girdiğiniz zaman, ekibin ailenizin bir parçası haline gelmesi ve çalıştığınız şeflerle aile gibi hissetmek çok önemli. Bir kez daha söylemek isterim, çok şanslı hissediyorum kendimi, muhteşem bir ekibe sahibim. Nobu Matsuhisa işinin en iyisi ve onun sayesinde Nobu Restaurantları bu kadar başarılı.

Şimdilik İstanbul’da film yapma planım yok ama tabii bu şehirde film yapmak müthiş olur. Önce bir senaryo lazım o da kolay değil. İstanbul’un coğrafi konumu müthiş; Asya ile Avrupa’yı, Doğu’yu ve Batı’yı birbirine bağlayan bir konumu var. İstanbul’da çekilen pek çok ilginç film oldu. Burada anlatılması gereken çok hikâye var, bu şehrin hikâyesini bir filmde yansıtmak gerek.

Son zamanlarda çok fazla film izlemiyorum. Yakın zamanda izlediğim bir Türk filmi de hatırlamıyorum. Bu soruya cevap veremiyorum. Keşke buraya gelmeden önce Türk filmi izleseydim ama fırsatım olmadı. Bunun için özür diliyorum.”

Şef Nobu Matsuhisa da “Bu İstanbul’a üçüncü gelişim. Yemek yapmayı ve insanları mutlu etmeyi çok seviyorum” dedi. İstanbul’dan önce Nobu Bodrum’a giden ünlü şef, “Bodrum’daydık, çok güzel ortaklarım var, onlarla çalıştığım için çok mutluyum. Hayatım dünyanın dört bir yanını gezerek geçiyor. Gittiğim her yerde yeni yemekler deneyimliyorum ama tabii ki en çok Japon yemeklerini seviyorum” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla