Radisson Hotel Group bu yıl EMEA’da 33 otel açtı

EMEA genelinde 2021’in ilk yarısında 33 otel açan Radisson Otel Grubu, yılın geri kalanında 30 yeni otelini daha açacağını duyurdu.


2021’in ilk iki çeyreğinde EMEA genelinde 33 yeni otel anlaşması imzalayan Radisson Otel Grubu, bu yıl 30 açılış daha yapmayı planlıyor. EMEA portföyüne 4 bin 500’e yakın odası bulunan 33 yeni otel ekleyerek 2021’e güçlü bir başlangıç yapan Radisson Otel Grubu, 2021’in ikinci yarısında sektörel iyileşme konusundaki ihtiyatlı iyimserliğini koruyor. 2021 yılında Grup, Türkiye, Dubai, İtalya, Fransa, İngiltere ve Polonya gibi popüler yaz tatili destinasyonlarındaki simge oteller de dahil olmak üzere yaklaşık 30 tesis açmayı planlıyor. Keşfedilecek en heyecan verici yeni tesislerden biri de Ege kıyısında yer alan Bodrum’un en huzurlu ve muhteşem lokasyonlarından Aspat Koyu’ndaki, çarpıcı Radisson Collection Hotel, Bodrum.

Artan doluluk oranları Fransa, İsviçre, Birleşik Krallık, Rusya, BAE gibi destinasyonların konuklar arasında popüler olduğunu gösteriyor. Özellikle grubun, Fransa’nın ortaçağ şehri Rouen’ın tarihi şehir merkezindeki Radisson Blu Hotel, Rouen Centre ve Bordeux’nun meşhur şarap bölgesindeki yeni oteli ve Grubun en son markası Relais de Margaux, a member of Radisson Individuals’ın açılmasıyla varlığını genişlettiği İngiltere ve Fransa’da güçlü bir talep artışı yaşandı. Radisson Individuals portföyüne eklenen diğer oteller arasında, bu yaz İskoçya’nın Inverness kasabasında açılacak River Ness Hotel, a member of Radisson Individuals da yer alıyor.

Elie Younes

EMEA Başkan Yardımcısı ve İş Geliştirme Direktör Elie Younes şunları söyledi: “Bu heyecanlı yaz sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdiye kadar 2021, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlarda tüm markalarımızın büyümeyi sürdürdürdüğü, umut verici bir yıl oldu. Yılın ikinci yarısında da EMEA genelindeki popüler destinasyonlarda 20 otel daha açmayı planlıyoruz. Başta, zorluklarla karşılaştıklarında gerçek bir özveri ve bağlılık gösteren değerli çalışanlarımız olmak üzere, geçtiğimiz 18 ay boyunca Radisson Hotel Group’a güvenen herkese bizzat teşekkür ediyorum. Desteklerini hiç esirgemeyen ortaklarımıza ve hissedarlarımıza da aynı şekilde minnettarız.”

2021’in başından bu yana, Radisson Hotel Group Atina (Yunanistan), Sicilya (İtalya), Piedmont’un (İtalya) yanı sıra The Telegrap Tbilisi, A Radisson Collection oteli ile Tiflis (Gürcistan) gibi popüler destinasyonlardaki yeni tesisleri bünyesine katmak üzere EMEA’da 33’ün üzerinde otel ile anlaşma sağladı.

İtalya’da ise Radisson Hotel Group, geçtiğimiz günlerde Milano, Venedik, Floransa, Sicilya ve Napoli gibi üst düzey lokasyonlarda yedi yeni otel imzasıyla portföyünü ikiye katladığını duyurdu. Açılan bu yeni oteller arasında, 2026 Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Contina d’Ampezzo’daki yeni açılan Grand Hotel Savoia Cortina d’Ampezzo, A Radisson Collection Hotel’, butik otellerin ve otel zincirlerinin özelliklerini bünyesinde toplayan ve özel bir deneyim sunan, Milan ve Venedik’teki iki Radisson Collection oteli, Radisson Collection Hotel, Palazzo Touring Club Milan ve Radisson Collection Hotel Palazzo Nani Venice yer alıyor.

Diğer tesisler arasında Sicilya’daki Borgo di Luce I Monasteri Golf Resort & Spa, a member of Radisson Individuals ve Piedmont’taki Alagna Mountain Resort & Spa, a member of Radisson Individuals bulunuyor. Radisson Hotel Group, akıllı, esnek ve dinamik çalışma yöntemleri sayesinde yalnızca birkaç yıl içinde İtalya’daki tesis sayısını üç otelden yaklaşık yirmi otele çıkararak portföyünü büyük oranda genişletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla