Remzi İçöz, İzmir Marriott’ın Executive Chef’i Oldu

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında açılan İzmir Marriott Hotel, yeni Executive Chef olarak uluslararası otel zincirlerinin mutfaklarında çalışan Remzi İçöz’ü ekibine ekledi.

İzmir Marriott Hotel, Nisan 2022 itibariyle mutfağını iş hayatında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Remzi İçöz’e emanet etti.

Mesleki serüvenine 18 yıl önce lise eğitimi ile Türk gastronomisine hizmet etmek ve bir üst seviyeye taşımak için başlayan İçöz, sekiz yıl mutfak bölümü eğitmenliği yaptı. 2011 yılında Chaine Des Rotisseurs yarışmasında Türkiye Şampiyonu oldu. 2012 yılında Fairmont Hotel Singapore ekibinde destek gücü olarak yer aldı. 2015 yılında kapılarını açan Swissotel Bodrum Beach otelinin açılışına ve İstanbul Swissotel Gaja Restaurant’ın mutfağına destek verdi.

“Gastronomi benim için bir tutku” diyen başarılı şef, a la carte menü tasarımı, maliyet hesaplamaları, reçete oluşturma, banket operasyonu, kahvaltı, havuz bar ve otellerin genel yiyecek operasyonlarında çalıştı; VIP operasyonlar başta olmak üzere önemli organizasyonlara menüler oluşturdu.

İzmir Marriott’ın mutfağında mevsimlik ürünlerle hazırlanan menülere önem veren Remzi İçöz, aynı zamanda lokal ürünlere öncelik vererek bölgesel gastronomi turizmine de katkıda bulunmayı hedefliyor. Hazırladığı sıfır atık menülerle, gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir hayat bırakmak için çalışıyor.

Hilton İzmir ve Swissotel Büyük Efes İzmir’in mutfaklarından uzun yıllar boyunca görev alan Remzi İçöz’ün Chaine Des Rotisseurs üyeliği, sushi master ve menü planlama gibi alanlarda sertifikaları da bulunuyor.

kaynak: foodinlife.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla