Güney Koreli rahip Asya’nın ikon ödülünün sahibi oldu

Güney Koreli Budist rahip Jeong Kwan, 2022 The Asia’s 50 Best Restaurants İkon Ödülü’nün kazananı oldu

Güney Koreli Budist rahip Jeong Kwan, Asya’nın prestijli İkon Ödülü – Asia 2022’nin sahibi oldu. The Asia’s 50 Best Restaurants Academy’nin 300’den fazla üyesi tarafından oylanan saygıdeğer Budist rahip, yemek pişirme konusundaki felsefi yaklaşımı ve antik tapınak mutfağındaki ustalığıyla tanınıyor.

Jeong Kwan, 17 yaşında bir Budist manastırına katıldı ve tapınak mutfağının asırlık geleneklerine ve pişirme tekniklerine kendini kaptırdı. Kusursuz hazırlanmış yemekleri, doğuştan gelen yaratıcılığını, teknik becerilerini ve mevsimlik malzemelere derin saygısını yansıtıyor. Saygın bir aşçı olan Jeong Kwan, Noma’dan René Redzepi ve New York’un ünlü Le Bernardin’inden Eric Ripert’ten hemşehrisi Mingles’lı Mingoo Kang’a kadar dünyanın en ünlü şeflerinin saygısını kazandı.

Asia’s 50 Best Restaurants İçerik Direktörü William Drew şu sözleri söyledi: “Kore tapınak mutfağının koruyucusu olarak, lezzetlerdeki rafine ustalığı, hassas sanatı ve yemek pişirmeye yönelik ruhani yaklaşımı sayesinde uluslararası bir mutfak ikonu olarak statüsünü doğruluyor.”

Jeong Kwan’ın başarısı, 29 Mart’ta çevrimiçi bir törenle Asia’s 50 Best Restaurants Facebook ve the 50 Best Restaurants TV YouTube kanalları aracılığıyla küresel bir izleyici kitlesine yayınlanacak. Bu vesileyle, 50 Best Bangkok, Tokyo ve Makao’da gastronomi topluluklarına bizzat kutlama fırsatı da vererek etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla