Somer Sivrioğlu, Efendy’i İstanbul’a getirdi

İlk şubesini 2007 yılında Sidney’de açtığı Efendy Restaurant ile Avustralyalıları Türk mutfağı ile tanıştıran Şef Somer Sivrioğlu, şimdi de İstanbul’un lezzet tutkunlarını bir araya getiriyor. Ekranların sevilen yüzü Şef Somer Sivrioğlu, Efendy İstanbul’un kapılarını Levent’te açtı.

Şef Somer Sivrioğlu

Yüksek lisans yapmaya gittiği Avustralya’da şeflik hayatına başlayan Somer Sivrioğlu, restoran işletmeciliği kariyerinin ardından 2007 yılında Sidney’de Türk lezzetlerinden oluşan menüsüyle kendi restoranı Efendy’yi açtı. Akademik kariyer yapma planıyla gittiği Sydney hikayesini Efendy’nin macerasıyla taçlandıran ünlü şef Somer Sivrioğlu, 2010 yılından sonra kariyer yolunda hızla ilerlemeye başladı. Dünyanın tanınmış isimlerinden Sivrioğlu, 2015 yılında David Dale ile birlikte kaleme aldığı “Anadolu: Türk Mutfağından Bir Macera” kitabıyla Gastronomi Bilimleri Dergisi, 2018 yılında MasterChef jürisinde yer alarak ekranların sevilen yüzü oldu.

Ünlü Şef Somer Sivrioğlu, aldığı ödüllerle Efendy’yi gerçek bir başarı hikayesine dönüştürerek zamanla Hollywood ünlüleri tarafından da tercih edilen bir mekan haline getirdi. Russell Crowe, Cate Blanchette gibi birçok ünlü ismi ağırlayan Şef Sivrioğlu, bu başarısını şimdi de Efendi’nin İstanbul şubesi ile taçlandırmanın gururunu yaşıyor. Tütsülenmiş kuzu omzundan muhannere soslu kadayıflı karidese kadar Sydney şubesinin önemli imza lezzetlerini menüsünde sunan Somer Şef, kariyer merdivenlerini hızla tırmanmaya devam ediyor.

Aldığı ödüllerle Efendy’i gerçek bir başarı hikayesine çeviren ünlü Şef Somer Sivrioğlu, zamanla Hollywood ünlüleri tarafından da sıkça ziyaret edilir oldu. Russel Crowe ve Cate Blanchette gibi birçok ünlü ismi ağırlayan Şef Sivrioğlu, şimdi de bu başarısını Efendy’nin İstanbul şubesiyle taçlandırmanın gurunu yaşıyor. Menüsünde, tütsülenmiş kuzu omuzdan muhannere soslu kadayıflı karidese kadar Sidney şubesinin önemli imza lezzetlerine yer veren Somer Şef, bu hızlı yükselişini sürdürmeye kararlı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla