İstanbul-Ataşehir’de icradan satılık otel

İstanbul Ataşehir’deki A11 Hotel’in faaliyet gösterdiği bina satışa çıkarıldı.

İstanbul’un Ataşehir semtinde bulunan A11 Hotel’in bulunduğu bina, İstanbul Anadolu 7. İcra Dairesi tarafından satışa çıkarıldı. 10 Mayıs 2022 tarihinde saat 14.00’te satış ihalesi yapılacak olan bina için tahmini fiyat 19 milyon 350 bin lira olarak belirlendi.

Üç bodrum + zemin + 9 normal kattan oluşan yapı, A11 markası altında otel olarak faaliyet gösteriyordu. Grubun Şile, Alanya ve İstanbul’da toplam 5 oteli mevcut.

Konuyla ilgili açıklama yapan A11 yöneticisi, binada kiracı olarak bulunduklarını ve icra süreciyle ilgilerinin olmadığını ifade etti. Alanya ve Ataşehir dışındaki tüm otellerin mülkiyetinin kendilerine ait olduğunu belirten A11 yöneticisi, Üsküdar’da yeni bir otel açmaya hazırlandıkları bilgisini de verdi. Satışa çıkarılan bina için 20 yıllık kira sözleşmelerinin bulunduğunu sözlerine ekleyen yönetici, “Bununla ilgili tapuda şerh var. Kiralama süresinin henüz 4 yılı geçti. Dolayısıyla bina satılsa bile biz orada işletmeci olarak bulunmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla