Antalya’da online mavi bayraklı plaj devri

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin mavi bayraklı falez plajlarının doluluk oranları artık internet üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor. Belediyenin internet sitesine girerek otelden ayrılmadan önce Erenkuş, İnciraltı ve Konserve Koyu’nun falez plajlarında boş şezlong olup olmadığı öğrenilebilecek.

Antalya falezlerinin Akdeniz’in mavisiyle buluştuğu noktada bulunan Muratpaşa Belediyesi’nin falez plajları online oldu. Girişin ücretsiz, şezlong ve şemsiye kullanım ücretinin de 20 TL olduğu mavi bayraklı plajlar şimdiden gezi rehberleri ve ‘Görmeden gitmeyin’ listelerine dahil olurken, Muratpaşa Belediyesi özellikle Kurban Bayramı öncesi plajlar için özel bir yazılım hayata geçirdi.

Belediye resmi internet sitesinde yer alan plajlar sekmesinden ulaşılabilen yazılım ile Erenkuş, İnciraltı ve Konserve Koyu’ndaki falez plajlarının doluluk durumları anlık olarak takip edilebiliyor. Yazılım, şezlonglara yerleştirilen QR kodlar üzerinden çalışıyor. Yazılım aracılığyla bölge sakinleri ve turistler, evden veya otelden ayrılmadan önce hangi plajda şezlong ve şemsiyelerin boş olduğunu öğrenebiliyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin doluluk durumunu anında bildirdiği falez plajlarından İnciraltı 2016 yılında hizmete açıldı. Belediyenin şezlong, şemsiye ve büfe hizmeti de verdiği plajda 192 adet şezlong bulunuyor. 2018 yılında ilk Mavi bayrağını alan Erenkuş Falez Plajı’nda 180 şezlong bulunuyor. Adını bulunduğu koydan alan Konserve Koyu Plajı da bu yıl 4. kez mavi bayrak almış ve plajda 161 şezlong bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla