Antalya’daki 5 yıldızlı oteller BDT ülkelerine yöneldi

Antalya’daki 5 yıldızlı oteller tanıtım için yeni pazara yöneldi.

Antalya’nın turizm merkezlerinden Belek’te bulunan Granada Luxury Hotel, bölgedeki 5 yıldızlı otelleri BDT ülkelerinden 130 acente ile Best Workshop Türkiye 2022’de buluşturdu. Acentelerden 250 misafirin katıldığı 3 günlük çalıştayda otel yetkilileri ikili görüşmelerle Antalya ve otellerini tanıttı. Çalıştaya geniş katılım sağlandı ve Rusya ve BDT ülkelerinden acenteler vardı.

Organizasyon hakkında bilgi paylaştığını belirten Granada Otelleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kökkaya, hedef pazarlarında BDT ülkelerinin 130 bağlı acentesinden 250-300 misafiri ağırladıklarını ve bu misafirleri bölgedeki diğer otellerle bir araya getirdiklerini açıkladı. Organizasyonun Antalya’nın tanıtımına çok olumlu katkı sağlayacağına işaret eden Kökkaya, “Kaynak pazarlarımız son yıllarda oldukça hareketli. Özellikle Kırgızistan, Kazakistan ve Azerbaycan pazarı, bölgemizi sıklıkla tercih eden misafirler. Bu pazarlardaki tanıtımımızı güçlendirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu yıl salgının etkilerini atlattıklarını belirten Kökkaya, özellikle Avrupa pazarlarında artış sağladıklarını, İngiltere pazarımızın da çok iyi ve hızlı gittiğini ifade ederek “BDT ülkelerinden geçen yıl pandemiden dolayı uçakların ertelenmesiyle sıkıntı yaşamıştık ama bu sene uçuşlar başladı ve yoğun bir talep alıyoruz. Özellikle mayıs ayı itibariyle ciddi oda sayılarına ulaşmaya başladık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla