Metro Turizm satılıyor

Firari Galip Öztürk’ün sahibi olduğu Metro Turizm hakkında flaş gelişme

Galip Öztürk tarafından kurulan ve Öztürk’ün cinayete azmettirmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasıyla Gürcistan’a kaçmasının ardından kızı Fatma Öztürk Gümüşsu tarafından devralınan Metro Turizm satışa çıktı. Metro Turizm, yasadışı mültecilerin taşınmasından araçta cinsel tacize kadar birçok skandala konu olmuştu.

Hürriyet’ten Taylan Özgür Dil’in yaptığı habere göre; İran’dan Van’a yasa dışı Afgan göçmenleri taşıdığı iddiasıyla soruşturma açılan Metro Turizm, satışı için Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na açıklama yaptı. Metro Turizm’in yaptığı açıklamada, Metro Turizm ve bağlı ortaklığı akaryakıt tesisi şirketi MEPET’in tüm hisselerinin satışı için değerleme yapılacağı ve değerlemenin belirlenmesinin ardından satış işlemlerinin başlatılacağı belirtildi. Metro Turizm tarafından 13 Nisan 2021 tarihinde KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

“Şirketimizin yüzde 100 oranında sahibi olduğu 100 milyon TL ödenmiş sermayeli Metro Turizm Seyahat Organizasyon Ve Ticaret A.Ş. paylarının tamamı ve bağlı ortaklığı olan MEPET Metro Petrol ve Tesisleri San. Tic. A.Ş.ye ait 1.370.000 adet imtiyazlı payları da dahil olmak üzere sahibi olduğu tüm payların satılması yönünde bahse konu şirketlerin ayrı ayrı değer tespit raporunun hazırlatılması hususunda değerleme şirketleri ile görüşülerek görevlendirilmelerine, değer tespit raporlarının düzenlenmesi akabinde oluşacak değerler üzerinden söz konusu satış işlemlerine başlanmasına karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla