Ayvalık’ta çiçekli karşılama

Ayvalık ile Midilli arasında 25 aydır kapalı olan feribot seferleri başladı.

Pandemi nedeniyle yaklaşık 25 aydır kapatılan seferlerin başlamasıyla birlikte gemiler 12 Nisan’da Ayvalık’tan demir alarak Midilli’ye gitti.

14 Nisan sabahı Midilli’den ilk turist grubu Ayvalık’a geldi. Midilli’den sabah kalkan üç feribot yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından 154 kişiyi Ayvalık’a getirdi.

Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nda işlemlerini yaptırdıktan sonra kente giren turist grubu, Ayvalık Belediyesi Liman İskelesi’nde karanfillerle karşılandı.

Feribot İşletmecisi Ali Jale, seferlerin yeniden başlamasının kendileri için ne kadar önemli olduğunu belirtti. Ayvalık-Midilli hattının ticaret ve turizmin yanı sıra organik bir dostluk bağı olarak da nitelendiren Jale, şu şekilde konuştu:

“Her Ayvalıklı’nın Midilli’den dostları, her Midillili vatandaşın ise Ayvalık’tan dostları var. Bu dostluklar uzun yıllar pekiştirilerek kurulmuş dostluklardır. Bu anlamda bugün buraya gelen Yunanlı turistlerin pek çoğu emin olun dostlarını görmeye geldiler. Bu akşam da Midilli’ye dönerken pek çok Türk misafirimizi götüreceğiz. Onlar da oradaki dostlarını göremeye gidecekler. Dolayısıyla bu organik bağın tekrar hayata geçirilmesi, Türk-Yunan dostluğunun pekiştirilmesi adına bu hattın açılması çok önemliydi. Bugün bunun sağlanması ve bizimde buna vesile olduğumuz için mutluyuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla