Dünyanın en iyi şehirleri açıklandı

Dünyanın En İyi Şehirleri 2022 listesi açıklandı ve 53 şehri içeren listeye Türkiye’den yalnızca İstanbul dahil edildi.

Dünyanın En İyi Şehirleri 2022 listesi açıklanırken 53 şehri içeren listede Türkiye’den yalnızca İstanbul dahil edildi. Araştırma, her yıl binlerce kişiyle gerçekleştirilen anketlerin sonuçlarıyla hazırlanırken, restoran, bar, galeri, gece hayatı, sürdürülebilirlik, toplu taşıma ve sanat etkinlikleri gibi faktörler temel alınarak hazırlandı.

Ajans Press’in Time Out dergisi verilerinden edindiği bilgilere göre Dünyanın En İyi Şehirleri 2022 raporu açıklandı ve 53 şehir listesine Türkiye’den yalnızca İstanbul girerken 50. sırayı aldığı görüldü. Listenin ilk 10’unda yer alan en iyi şehirler ise şöyle oldu; Edinburgh (İskoçya), Chicago (ABD), Medellin (Kolombiya), Glasgow (İskoçya), Amsterdam (Hollanda), Prag (Çekya), Marakeş (Fas), Berlin (Almanya), Montreal (Kanada), Kopenhag (Danimarka).

Medya takip ajansı Ajans Press, dünya listelerine giren ve kültürel mirası büyük bir megakent olan İstanbul ile ilgili basına yansıyan haberlerin sayısını analiz etti. Ajans Press’in basılı ve online basın arşivlerinden derlediği bilgilere göre, yalnızca bu yıl İstanbul ile ilgili 1,5 milyona yakın haber yapıldığı belirlendi. İstanbul’un turizm, tarih ve kültürel faaliyetleriyle adından söz ettirirken, ulaşım ücretleri, kira, trafik, yaşam pahalılığı gibi farklı başlıklarla da medyada yer aldığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla