Kaleiçi’nin ilk Yeşil Anahtar ödüllü oteli

Antalya Kaleiçi’nde yer alan Hadrianus Hotel, iklim değişikliğini önlemeyi ve sürdürülebilir turizme katkı sağlamayı hedefleyen Yeşil Anahtar ödülüne layık görüldü. Otelin sahiplerinden Dr. Ayşe Günbey Şerifoğlu, Kaleiçi’ne ilk kez verilen ödülüyle Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti.

Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine uzanan tarihin izlerinin sürüldüğü dar sokaklarıyla Kaleiçi’nde yer alan butik otel, dünyanın 60 ülkesinde verilen Yeşil Anahtar ödülüne hak kazandı.

Otelin sahiplerinden Dr. Ayşe Günbey Şerifoğlu, Kuşadası Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak uzun yıllar görev yaptı. Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Kuşadası Temsilciliğini de yürüten ve halen Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ve Habitat Derneği yönetim kurulu üyesi olan Şerifoğlu, emekli olduktan sonra aile otelini işletmeye başladı.

Şerifoğlu, yönetiminin ilk yılında yaptığı değişikliklerle ödülü kazanırken, Kaleiçi Old Town Festivali başta olmak üzere antik kent için birçok çalışmaya imza atan Başkan Uysal’a makamında ziyarettte bulundu.

Başkan Uysal, TÜRÇEV koordinatörlüğünde yürütülen Yeşil Anahtar ödülünün mavi bayrak kadar önemli bir ödül olacağına inandığını belirterek, “Antalya’da 57 yeşil anahtarlı tesis var. Ama bunlar içinde restoran olarak tek 7 Mehmet ve Kaleiçi’nden de sadece Hadrianus otel yer alıyor” şeklinde konuştu. Başkan Uysal, Yeşil Anahtar ödülünün yaygınlaşması için her türlü desteğe ve işbirliğine hazır olduklarını da dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla