Basit Usul Konaklama Belgesi için uyarı

Belediye belgeli oteller yeni Basit Usul Konaklama Belgesi almak için 28 Temmuz 2022 tarihine kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne başvurmaları konusunda uyarıldı. Bu belgeleri almayan konaklama tesislerinin faaliyetten men edileceği bildirildi.

Belediye belgeli otellere 28 Temmuz 2022 tarihine kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne başvurmaları ve yeni Basit Usul Konaklama Belgelerini almaları konusunda uyarı yapıldı. Bu belgeleri almayan konaklama tesislerinin faaliyetten men edileceği bildirildi.

28.07.2021 tarihinde yayınlanan genelge ile belediyelerden alınan “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı”na sahip konaklama tesislerine “Basit Konaklama Tesisi İşletme Belgesi” alma zorunluluğu getirildi. 28.07.2022 tarihine kadar belediye belgeli tüm otellerin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne başvurarak yeni Basit Usul Konaklama Belgesini almaları zorunlu. 28.07.2022 tarihine kadar Basit Usul Konaklama Belgesi başvurusunda bulunmayan işletmelerin belediye ruhsatları iptal edilecek. Belediyeden işletme ruhsatı alan tüm konaklama tesisi işletmecileri bakanlıktan “Basit Konaklama Tesisi İşletme Belgesi” alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla