Cennet Koyu’nda Cengiz İnşaat ve Bulgari ortaklığıyla otel yatırımı

Mehmet Cengiz, Bodrum Cennet Koyu’ndaki yeni projesi için turizm yatırımları da olan dünyaca ünlü mücevher markası Bulgari ile anlaşma yaptı.

Kamudan aldığı inşaat ihaleleriyle dikkat çeken Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat, Muğla-Bodrum Cennet Koyu’nda 2012 yılında Özelleştirme İdaresi’nden 277 milyon TL’ye satın almış olduğu 678 bin metrekare arsa üzerine Bulgari tarafından işletilecek yaklaşık 100 villa ve bir otel inşa edecek.

Sözcü’den İsmail Şahin’in yaptığı habere göre Bulgari, şu anda Londra, Dubai, Bali ve Paris gibi şehirlerde otelleriyle faaliyet gösterirken, turizm yatırımlarına Roma, Tokyo, Miami ve Los Angeles’ta devam ediyor. Türkiye’deki ilk oteli olarak Bodrum’u seçen Bulgari’nin, Cengiz İnşaat ile yaptığı anlaşmayı bu ayın sonunda açıklaması bekleniyor.

Cengiz İnşaat geçen yıl Cennet Koyu’nda yer alacak Bulgari Otel’in yükseleceği arsa için 2 plaj ve 4 dalgakıran yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu.

Bodrumlular kültür varlıkları, tabiat varlıkları, sit alanları ve sit alanı içindeki arazilerin yapılaşmaya açılmasına tepki gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla