Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Bakan Ersoy’un tatil köyü projesine onay çıktı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirketinin 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekarelik orman arazisinin de eklenmesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirket tarafından Türkbükü’nde inşa edilecek 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekare orman arazisinin eklenmesine onay verdi.

BirGün’den Bilal Çelik’in haberine göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu Ersoy Otelcilik, Bodrum Hilton Türkbükü Otel’in de içinde bulunduğu Azerbaycan merkezli ISR Holding’e ait ISR Tourism’i satın aldı. Satın alınan ISR Tourism’in adı MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği A.Ş. olarak değiştirildi. olarak değiştirildi.

25 dönümlük hazine arazisi tahsis edildi

Şirketin devri ile otel satın alındıktan sonra yıkılıp yerine 5 yıldızlı bir tatil köyü yapılmasına karar verildi. Bakan Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirket, 115 bin metrekarelik alana bitişik 25 dönüm arazi tahsisi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurdu. Orman niteliğindeki hazine arazilerinin tahsisinde sakınca görmeyen bakanlık, gerekli onayı verdi. Bakan Ersoy başkanlığındaki Kültür ve Turizm Bakanlığı, yine Ersoy’un yönetiminde bulunan şirkete 25 dönüm hazine arazisi tahsis etti.

Proje tanıtım dosyasındaki bilgilere göre, işlemlerin sonraında 3 milyar 678 milyon lira değerindeki 5 yıldızlı dev tatil köyü projesi için ÇED süreci başlatıldı ve verilen ön onay ile 307 oda ve 870 yataklı tesisin önünde hiçbir engel kalmamış oldu. Ayrıca internet üzerinden 2022 yazında hizmete gireceği açıklanan ve aylar önce tanıtımları başlayan turizm yatırımı için hazırlanan ÇED dosyasındaki görüntülerde, otel inşaatının bitmek üzere olduğu görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla