TAFED Başkanı tekrar Zeki Açıköz oldu

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED)’nun 23 Haziran 2022 tarihinde Konya’da organize edilen 7. Olağan Genel Kurulu’nda Zeki Açıköz, tekrar başkanlığa seçildi.

TAFED 7. Genel Kurulu dün Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 2 binin üzerinde aşçı ve şefin katılımıyla Konya Selçuklu Kültür Merkezi’nde düzenlendi ve Zeki Açıköz yeniden başkan seçildi.

Zeki Açıköz, Genel Kurul’da duygularını şu şekilde ifade etti:

“Öncelikle başta ev sahipliklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye’sine daha sonra buraya gelerek bizi onurlandıran tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İkinci teşekkürüm de bizleri yetiştiren ve bize bu mesleği sevdiren ustalarımıza gelsin istiyorum. Huzurlarınızda her birine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.”

Konya Büyükşehir Belediyesi de seçimden önce Konya’daki üniversitelerin gastronomi bölümlerinden mezun olan öğrenciler için kuşak kuşanma töreni düzenledi. Ateşbaz-ı Veli’nin anısına Selçuklu Kongre Merkezi’nde “Aşçı Dede” temasıyla ikinci kez düzenlenen programda Konya Mutfağı ve Ateşbaz temalı film gösterimi ve Konya Gastrofest’in lansmanı gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla