Rusya’dan vatandaşlarına Türkiye çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Avrupa Dairesi Başkanı Yuri Pilipson, Rus vatandaşlarına düşman ülkeler yerine Türkiye’ye seyahat etmeye çağrısı yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Avrupa Dairesi Başkanı Yuri Pilipson, TASS haber ajansına yaptığı açıklamada, Batılı ülkelerin Rusya-Türkiye hava trafiğini yaptırımlarla bozmaya çalıştığını söyledi ve Rus vatandaşlarına düşman ülkeler yerine Türkiye’ye seyahat etmeye çağrısı yaptı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarından sonra Avrupa ülkelerinin düşmanca tavırlarına vurgu yapan Pilipson, “Söz konusu bölgede yer almayan Türkiye, Sırbistan, Bosna Hersek gibi ülkelere gidin. Bunda herhangi bir sakınca görmüyoruz. Bu ülkeler duruma belli bir sağduyuyla yaklaşmıştır.” sözlerini söyledi.

İki ülke ilişkileri üzerinde Batı baskısı olduğunu belirten Pilipson, “Batı yaptırımlarının diğer şeylerin yanı sıra Rus-Türk hava trafiğini bozmayı amaçladığını dikkate almalıyız. Bu nedenle Türkiye’ye seyahat eden turistlerimizin yaşayabileceği her türlü risk ve rahatsızlığı ortadan kaldırmak için iki ülkenin ilgili birimleri yoğun bir şekilde çalışıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla