Ankara artık bir turizm kenti

Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATID) Başkanı Birol Akman, Ankara’yı turizmin önemli merkezlerinden biri haline getirme misyonuyla 38 yıldır çalışan ATİD’in yaptığı proje ve organizasyonlarla Ankara’ya büyük bir ivme kazandırdığını söyledi.

Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATID) Başkanı Birol Akman, Ankara’yı turizmin önemli merkezlerinden biri haline getirme misyonuyla 38 yıldır tüm gücüyle çalışan ATİD’in yaptığı proje ve organizasyonlarla Ankara’ya büyük bir ivme kazandırdığını söyledi.

Ankara ve bölgesinin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Akman, dünyada başkentin bilinirliğini artırmak amacıyla yabancı ataşelerle karşılıklı işbirliğini geliştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Derneğin faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi olarak Ankara’nın turizm potansiyelinden her mecrada bahseden ve Ankara’ya önemli projeler getiren Birol Akman, “Bu çalışmalar sonucunda, Ankara artık bir turizm kenti olarak kabul edilmiştir” dedi.

ATİD’in yoğun ilgi gören organizasyonlarından ATİD Turizmin En’leri Ödül Töreni ile Ankara turizm ve turizm paydaşlarına önemli katkı sağladıklarını belirten Akman, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne destekleri için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla