Erdoğan: Karadeniz’de turizm faaliyetleri artacak

Kabine toplantısının ardından açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı ile bölgede turizm faaliyetlerinin artacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada, Rize-Artvin Havalimanı ile bölgedeki turizm faaliyetlerinin artacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

“Coğrafyası nedeniyle karayolu ulaşımında zorluklar yaşanan Doğu Karadeniz bölgemiz artık kolayca herkesin erişebileceği bir yer olacaktır. 14 Mayıs’ta Rize-Artvin Havalimanının açılışını yapacağız. Yurt içi ve yurt dışından Doğu Karadeniz Bölgesine ve Gürcistan’a gidecek yolcular artık bu havalimanını kullanabilecekler. Havalimanı bölge ülkeleriyle aramızdaki siyasi, sosyal ve ekonomik bağlantıyı da güçlendirecektir. Karadeniz’in görenleri mest eden görmeyenleri hayıflandıran tabi güzellikleri ve insani zenginlikleri turizm yoluyla ekonomimize kazandırılacaktır. Rize-Artvin Havalimanının yıllık 3 milyon yolcu kapasitesi, 3 kilometrelik pisti, 3 taksi yolu, 3 apronu, 32 bin metrekarelik terminal binası bulunuyor. Kulenin mimarisinde çay bardağından esinlenildi. Ayrıca havalimanında Rize çayını tüm dünyaya tanıtmak, bölgedeki tarihi ve etkileriyle anlatmak üzere Çay Müzesi yer alacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla